Anasayfa » Çevre » DERE YATAKLARININ TEMİZLİĞİNDE SONA GELİNDİĞİ BELİRTİLDİ

DERE YATAKLARININ TEMİZLİĞİNDE SONA GELİNDİĞİ BELİRTİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Bodrum’da geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketi nedeniyle başlattığı dere temizliklerini yüzde 90 oranında tamamladığını açıkladı.

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz haftalarda Bodrum’da meydana gelen sel felaketinin ardından başlattığı bakım onarım çalışmalarında sona gelindiği, MUSKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi 1.Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra civar ilçelerden gelen takviye personelle ortaklaşa yürütülen çalışmaların yüzde 90’nının tamamlandığı belirtildi. Yokuşbaşı, Çamkoru ve Söğütlü derelerinin ıslah çalışmalarını sürdüren ekiplerin kısa sürede bu derelerin temizliklerini bitirmesi bekleniyor.

dere yatak.jpg2Sel felaketi nedeniyle başlattıkları çalışmalarda sona yaklaştıklarını vurgulayan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Tıkanan dere yataklarının ıslah çalışmalarını yüzde 90 oranında tamamladık. Islah çalışmalarımızın ardından dere yataklarının yıkılan duvarlarının da tamiratını kısa sürede bitireceğiz. Sadece dere yatakları değil taşkınlar nedeniyle tıkanan yağmur drenaj hatları ve kanalizasyon hatlarının da onarım çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Bodrum İlçemizin yaklaşan kış sezonuna hazırlayarak bir daha böyle bir felaket yaşanamaması için üzerimize düşen çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

dere yatak.jpg2.jpg3

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.