Anasayfa » Kültür - Sanat » DİBEKLİHAN’DA BU AKŞAM “KADIN VE ÇİÇEKLER” DEFİLESİ

DİBEKLİHAN’DA BU AKŞAM “KADIN VE ÇİÇEKLER” DEFİLESİ

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Moda Tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu ile “Kadın ve Çiçekler” temalı bir defile gerçekleştiriyor…

Ayşe Gedikoğlu, 2018 Yaz Dönemi Defilesi’ni “Kadın ve Çiçekler” temasıyla Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde bulunan Handa Restaurant’da 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 19:00’da gerçekleştirecek. Defilede on iki profesyonel manken eşliğinde, toplam seksen adet kıyafet tanıtımı yapılacak. Kadının yaşadığı zorlukları ve kadın şiddetinin arttığı günümüz yaşamında her bir kadının bir çiçek kadar güzel olduğunu vurgulamak isteyen Tasarımcı Ayşe Gedikoğlu, her kadının bir çiçek olduğunu belirterek rengiyle, ışığıyla, güzelliğiyle de bu dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini söylüyor. Gedikoğlu’nun, altıncısı gerçekleşecek olan defilede kadının güzel hallerini abartılı çiçek temasıyla vurgulanıyor.
Defilede yer alan kıyafetler, ağırlıklı olarak koton, vual ve ipek emprimeler kullanılarak, her biri tek tek dikilmiş modellerden oluşuyor. Kullanılan kumaşlarda çiçek motifleri, canlı renkler ile renklerin kombinlerinde çiçek aplikeler ve danteller kullanılıyor. Koton ve vual emprime kombinlerin dışında özellikle ipek kumaşlarda kadınların yüzlerinin görselleri elbiselerde kulanılırken bazı modeller anne kız takım kombinlerden oluşuyor.
Dibeklihan’da Ayşe Butik adıyla aynı zamanda tasarım kıyafetlerinin satışını da gerçekleştiren Tasarımcı Ayşe Gedikoğlu’nun “Kadın ve Çiçekler” temalı defilesinde yer alacak mankenler ise; Özlem Ersoy, Nilgün Akı, Funda Öncü, Gözde Demiral, Oya İnci, Selda Can, Alena, Elif Olgaç, Perihan Öztabak Özelbey, Özge Tezer, Çınla Gedikoğlu, Cansın Türkdoğan, Nergis Oğuz’dur.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.