Anasayfa » Çevre » DOĞA KATLİAMI YAPILAN OKLUK İÇİN MUÇEP’İN ÇAĞRISINA İLK YANIT!!!

DOĞA KATLİAMI YAPILAN OKLUK İÇİN MUÇEP’İN ÇAĞRISINA İLK YANIT!!!

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) 3 Haziran’da Akyaka’da gerçekleşen “Muğla Çevre Şenliği”nde Cumhurbaşkanı adaylarına, Okluk’taki tepkilere neden olan Cumhurbaşkanlığı Yazlık Sarayı  için çağrı yapmıştı. Çağrıya ilk yanıt İyi Parti adayı Meral Akşener’den geldi.

MUÇEP’in 3 Haziran’da yaptığı  “Muğla Çevre Şenliği”ndeki basın açıklamasında “Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısı ile tüm adaylara da sesleniyoruz: Bilesiniz ki bu yıkıma sahip çıkan  bir Cumhurbaşkanını ne Muğlalılar, ne dünya kamuoyu,  ne  de gelecek nesiller hayırla anacaktır. Cumhurbaşkanlığı adına Okluk’ta yürütülen bu utanç verici projeye TAMAM diyeceğinize, ortak yaşam alanlarımızı yok eden yasaların halkın katılımı ile, ortak akıl oluşturarak yeniden düzenlenmesi için; doğayla dost olmayan maden, enerji, turizm projelerinin durdurulması için çalışacağınıza söz veriniz!  Bize bu sözü vermeyen hiçbir Milletvekili ya da Cumhurbaşkanı adayının, açık ya da kapalı seçim meydanlarında bizlerden oy  istemeye yüzü olmayacağını duyuruyoruz.” sözleri yer alıyordu.   Twetter üzerinden tekrarlanan çağrıya, il cevap yine twitter üzerinden İyi Parti adayı Meral Akşener’den geldi.

İYİ AMA BÖLGEYİ BİLİYOR MU?

Meral Akşener’in yanıtına Muçep Üyesi Serdar Denktaş sosyal medyada şu sözlerle yorum yaptı:

“Meral Hanım’ın kamuoyu çığlığına cevap vermiş olması elbette iyi bir şey. Ancak Meral Hanım vaadini dile getirirken bölgenin yerleşim yerlerinden uzak, eğitim/öğretim kurumuna dönüştürmek için hiç de uygun bir yer olmadığının sanırım farkında değil.
Okluk, her şeyden önce Barselona Sözleşmesi ile korunan Gökova ÖÇK Bölgesi içinde yer alıyor ve kendisinden yapılan ekolojik tahribatın düzeltilmesi için çalışılacağını, bu doğa katliamının sorumluları hakkında yasal işlem başlatılacağını duymak isterdik. Adil olan, doğaya karşı işlenen, hukuk vicdan tanımayan bu tür suçların meşruiyet kazanmaması için yasal işlem başlatılması, suç sabit görüldüğünde de inşaatların tamamen yıkılması, bölgede yapılan ekolojik tahribatın düzeltilmesi için girişimde bulunulması gerekir..

Doğayı katleden bu beton yığınına eğitim/öğretim dahil “iyi niyetli” her türlü işlev kazandırma girişimi, mutlak korunması gereken bu alanın nihai olarak doğadan koparılması anlamına gelecek ve benzer hukuksuz girişimler için cesaretlendirici olacaktır.

Sahi, Meral Hanım biyolojik çeşitliliğin korunması konusunda genel olarak ne söylüyor, programında ne vaad ediyor,onları da duymak isteriz?”

MERAL AKŞENER YANITI

MUÇEP’İN ADAYLARA ÇAĞRISI

Paylaş

Bir yorum

  1. Meral Hanım duymak istediğiniz herşeyi söyler. Ama sonun da kendi bildiğini okur bence.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.