Anasayfa » Çevre » DOĞADA VE BAHÇEDE TEK BAŞINA YAŞAM

DOĞADA VE BAHÇEDE TEK BAŞINA YAŞAM

Yalıçiftlik’te yaşayan, 20 yılda bahçe ve doğa üzerine sekiz kitap yazan Gülnar Onay  “Doğada ve Bahçede Tek Başına Yaşam ve Mutluluk Üzerine” adlı kitabını imzaladı.

Heredot 3.Yaş Akademisi tarafından düzenlenen bir toplantıda kitabını interaktif bir ortamda tanıtan ve imzalayan Gülnar Onay’ın son kitabında  “Doğada ve Bahçede Tek Başına Yaşam ve Mutluluk Üzerine” de önsöz olarak, gazeteci-yazar Selçuk Şahin şunları yazıyor:

“Edebiyatımızın en zayıf olduğu alanlardan biri pastoralizmdir. Kadın, erkek, aşk, Tanrı,vatan,özlem…Tamam. Peki, gerçek doğayla haşır neşir olmanın hazlarını anlatan kaç şiir söyleyebilirsiniz. Çoğu kentli yazarımız için doğanın en büyük marifeti Mayıs’ta açan mor salkımlardan ibarettir. Haksızlık etmeyeyim, onlara mor salkımlardan az sonra açan Boğaziçi erguvanlarını ekyebilirsiniz…
Bu kitabın temel iletisi böyle bir sosyokültürel ortamda yetişmişbir kadına ait olunca (hem de kadın) daha da çarpıcı bir anlam kazanıyor.
Bu kitap bir aşk hikayesidir, çünkü benim tanımımda aşk, insanın sonuçlarını hiç umursamadan kendisini tepenin doruğundan boşluğa fırlatmasıdır. Gülnar Önay aynen böyle yapmıştır.
12 yıl beklediğim bu kitap işte o bilge kadının olgunluk kitabı. Doğa içinde tek başına yaşamanın bir ustası olarak sadece bahçeye değil, kendimize açılan kapıları gösteriyor .Olağandışı bir insandan yoğun bir kitap. ”

Karia Princess Otelinde, Heredot 3. Yaş Akademisi üyelerinin katılımı ile gerçekleşen imza ve tanıtım etkinliğine,
Ludmila Denişennko’nun moderatörlük yaparken,Bodrum’da yaşamını sürdüren ve yıllarca  Türk Sanat Müziği koro şefliği yapan Prf. Nevzat Atlığ da katıldı.

BU SON KİTABIM

Bodrum’a yerleşince bahçe ile tanışan Gülnar Onay’ın ilk kitabı “Bir bahçe kuruyorum”idi. Sekiz kitap yazan Onay, ” Bu en son kitabım. Sanıyorum bundan sonra da yazmayacağım. ” diyor.
Arkeopera yayınlarından çıkan, “Doğada ve Bahçede Tek Başına, Yaşam ve Mutluluk Üzerine” adlı kitap, Heredot 3.Yaş Akademisinden ve kitapçılardan temin edilebiliyor.

12642930_10153573111234565_4954989452003320514_n

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.