Anasayfa » Güncel » DSİ İSALE HATTINDA YİNE PATLAK, YİNE SULAR YOK

DSİ İSALE HATTINDA YİNE PATLAK, YİNE SULAR YOK

Torba kavşağı üzerinde geçtiğimiz yıllarda Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yapımı tamamlanan ve Yarımada’nın tamamını besleyen içme suyu hattında meydana gelen patlak nedeni ile,  Bodrum’a su verilemiyor.

 

Bodrum Torba kavşağı üzerinde meydana gelen DSİ isale hattının patlağı ile ilgili bilgilendirme metnidir.

Bodrum ilçesinin Torba kavşağı üzerinde geçtiğimiz yıllarda Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yapımı tamamlanan ve Yarımada’nın tamamını besleyen içme suyu hattında patlak meydana gelmiştir. Patlağın meydana geldiği isale hattına kadar bazı bölgelerde hat yenileme çalışmaları tamamlanmış olup, birçok noktada ise eski hatların kullanımına devam edilmektedir.

su patlak3

Torba kavşağını üzerinde Özel mülkiyet alanı içerisinden geçen ve patlağın meydana geldiği ana isale hattı DSİ tarafından yenileme çalışmalarının yapılmadığı bölgelerden biridir. Saat 15.00 sıralarında meydana gelen patlak sonucunda Güvercinlik İçmesuyu Arıtma Tesisi kapasite aşımı meydana gelmemesi için kademeli olarak kapatılmıştır. Patlama ile birlikte birçok araç sular altında kalmış ve maddi hasar oluşmuştur. Patlağın meydana geldiği bölgeye MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından iş makine ve personel takviyesi yapılmıştır.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na ve muhtelif araç desteğiyle yardımcı olan Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

su hatttı

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.