Anasayfa » Politika » DSİ YAPILMASI DOĞRU DEĞİL DİYOR, ÇEVRE ŞEHİRCİLİK “YAPIN” DİYOR…

DSİ YAPILMASI DOĞRU DEĞİL DİYOR, ÇEVRE ŞEHİRCİLİK “YAPIN” DİYOR…

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Mumcular-Sazköy’e  yapılacak katı atık depolama projesi için “Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında soruyor. Katı atık tesisi yapılacak yerde problem var mıdır? Devlet Su İşleri yazmış, ‘burada sular yer altı sularıyla buluşabilir ve yapılması doğru değildir’ diyor. 6 Mart 2015’te yazmış. Bu yazıdan Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzün haberi yok. Bu yazı birçok şeyi yeniden başlatıyor. “dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “Büyükşehirle veya CHP ile bir problemim yok. Yeter ki proje üretsinler, takıldıkları yerde gelsinler, destek olalım ama böyle bir şey yok. Biz kimseyle kavga da etmek istemiyoruz ama kimsenin de ‘ Muğla CHP’nin kalesidir’ algısını yaymasına izin vermeyeceğiz. Muğla, CHP’nin kalesi falan değil. Allah, izin verirse biz, hep beraber bunu hizmetlerimizle beraber göstereceğiz.” dedi.
Öztürk, AK Parti İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, Muğla‘nın Yatağan ve Seydikemer ilçeleriyle Akyaka Mahallesi’nde yapılacak meslek yüksekokulları için 3 milyon lira ödenek çıkarttıklarını belirterek, paranın MuğlaSıtkı Koçman Üniversitesine aktarılacağını söyledi.

Bu çalışmaların uzun yıllardır tamamlanamadığını kaydeden Öztürk, yürüttükleri çalışmalarla bunun da kısa sürede çözüme kavuştuğunu belirtti.

Öztürk, CHP İl Başkanı Mürsel Alban‘ın geçen günlerde kendilerine suçlamalarda bulunduğunu dile getirerek, “Özellikle Bodrum‘da yapılacak katı atık tesisiyle ilgili yanlış bir algı var. İtirazımız, Bodrum‘da tesis yapılmasın değil. Yapılsın tabii ki, ihtiyaç var. Biz Marmaris‘teki katı atık tesisine de karşı çıkmadık, Marmaris‘teki tesis de ormanın içinde. Katı atık tesisinin yerini biz verdik. Fethiye öyle, Muğla‘daki yer öyle. Yani bizim kesinlikle Muğla Büyükşehir Belediyesinin yaptığı icraatlara zerre kadar karşı gelmemiz söz konusu değil. Tam tersine ‘destek olalım, yardımcı olalım’ istiyoruz.” diye konuştu.

NİHAT ÖZTÜRK

Bodrum’da katı atık depolama tesisi yapımında sıkıntı yaşandığını kaydeden Öztürk, şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında soruyor. Katı atık tesisi yapılacak yerde problem var mıdır? Devlet Su İşleri yazmış, ‘burada sular yer altı sularıyla buluşabilir ve yapılması doğru değildir’ diyor. 6 Mart 2015’te yazmış. Bu yazıdan Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüzün haberi yok. Bu yazı birçok şeyi yeniden başlatıyor. Burada katı atık tesisi yapılamaz. Şunu da söyleyeyim büyükşehirle veya CHP ile bir problemim yok. Yeter ki proje üretsinler, takıldıkları yerde gelsinler, destek olalım ama böyle bir şey yok. Biz kimseyle kavga da etmek istemiyoruz ama kimsenin de ‘ Muğla CHP’nin kalesidir’ algısını yaymasına izin vermeyeceğiz. Muğla, CHP’nin kalesi falan değil. Allah, izin verirse biz, hep beraber bunu hizmetlerimizle beraber göstereceğiz.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.