Anasayfa » Spor » DÜNYA ŞAMPİYONU’NDAN ZİYARET

DÜNYA ŞAMPİYONU’NDAN ZİYARET

Türkiye Karate Milli takımında yer alan, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü sporcusu Dünya Şampiyonu Kayra Sezgin ve Antrenörü Fatih Uzunlulu, Bodrum Belediye Başkan’ı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Endonezya’nın 12-15 Kasım tarihlerinde gerçekleşen ve yaklaşık 100 ülkeden 500’e yakın yarışmacının katıldığı organizasyonda, Ümit Genç Dünya Karate Şampiyonası’nda +54 kilogramda yarışan ve tüm etapları kazanan Sezgin, dünya şampiyonu olarak altın madalyayı kazandı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a desteklerinden ötürü teşekkür eden 15 yaşındaki lise öğrencisi Sezgin’e babası İbrahim Sezgin ile İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili, Bodrum Belediyesi Bodrum Spor Karate Antrenörü Fatih Uzunlulu eşlik etti.

KARATE KAYRA.jpg2Sezgin, Başkan Kocadon’a 7 yıldır karate sporuyla uğraştığını, bu alanda ilerleyen dönemlerde pek çok hedefi olduğunu belirtti. Müsabakalar hakkında da bilgiler veren genç sporcu, Başkan Kocadon’a da spora göstermiş olduğu ilgi ve desteklerden ötürü teşekkür etti.

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağını ifade eden Başkan Kocadon, “Bodrum Belediye Başkanı olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağım. Bodrum Belediyesi kapsamında Bodrum’da spor faaliyetlerinin artması için ise desteklerimizi ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sporla ilgilenmek bir tutkudur. Bu alanda başarı sağlayabilmek ise çok büyük bir onur kaynağıdır. Dünya Şampiyonluğunda göstermiş olduğun başarılardan dolayı seni kutluyorum. Yolunda emin adımlarla ilerleyeceğine eminim. Her zaman bizim gururumuz olacaksın. Kızımız çok genç, önünde uzun yıllar var. Ve bu yılların ona her zaman başarı getirmesini dilerim.” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.