Anasayfa » Güncel » DÜNYA YEREL YÖNETİMLERİ İLE TECRÜBE PAYLAŞIMI “WeGo”

DÜNYA YEREL YÖNETİMLERİ İLE TECRÜBE PAYLAŞIMI “WeGo”

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yerel Yönetimler ve Şehirler E-Devlet Organizasyonuna (WeGo) üyelik başvurusu kabul edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, e-belediyecilik hizmetleri ve uygulamalarıyla Dünya çapında belediyecilik alanında gelişmiş şehirler arasında gösterilen Paris, Berlin, Moskova gibi şehirlerinin de üye olduğu WeGo organizasyonuna üye kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi, üye olduğu WeGo organizasyonu ile e-belediyecilik hizmetlerinde ulusal ve uluslararası gelişmeleri yakından takip edebilecek ve diğer üye şehirlerle uygulamalar konusunda karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunabilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı V. Umut Barış Barut, WeGo organizasyonunun e-yönetim uygulayan kentler arasında bilgi alışverişini sağlamak ve geliştirmek amacıyla 2010 yılında kurulduğunu ve üye kentlerden oluşan küresel bir ağ olan bu organizasyonun Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası ortaklarının olduğunu söyledi. Barut; “Büyükşehir Belediyemizin vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermesi, bilgi teknolojilerinin kullanımı ve internet üzerinden etkin hizmet sunumunun sürdürülmesi açısından bu üyelik oldukça önemli. WeGo organizasyonuna üye olarak diğer kentlerle birlikte e-belediyecilik uygulamalarındaki gelişmeleri yakından takip edebilecek ve tecrübelerimizi paylaşabileceğiz.” dedi.

wegowego2

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.