Anasayfa » Kültür - Sanat » DÜNYACA ÜNLÜ TENORUMUZ MURAT KARAHAN UNUTULMAYACAK BİR GECE YAŞATTI

DÜNYACA ÜNLÜ TENORUMUZ MURAT KARAHAN UNUTULMAYACAK BİR GECE YAŞATTI

14. Uluslararası Bodrum Klasik Müzik Festivali’nin,  Rengim Gökmen’in  şefliğini yaptığı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası açılış konserinde tenor Murat Karahan dakikalarca alkışlanarak, soprano Lauren Fagan ile iki kez bis yaptı.

Bodrum Müzik Festivali’nin açılışı, D-Marin Turgutreis’te Rengim Gökmen’in şefliğini yaptığı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, soprano Lauren Fagan ve tenor Murat Karahan ile yapıldı. 120 dakika süren konserde, orkestra şefi Rengim Gökmen’in performansı görülmeye değerdi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası seçkin eserleri olağanüstü güzel icra ederken,  soprano Lauren Fagan da seslendirdiği parçalarla sanatseverlerden yoğun alkış aldı.

DÜNYACA ÜNLÜ TENOR

Aynı zamanda 2018 yılı  şubat ayında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevine getirilen, tenor Murat Karahan ise, konserin daha ilk bölümünde izleyicilerin çiçek vermesi üzerine “konserimizin henüz ilk bölümündeyiz, sakın bir yere gitmeyin, ikinci bölümde de burdayız” diyerek, samimi tavırları ve sahne hakimiyeti ile gönüllerde taht kurmayı başardı.

Türk Opera ve Balesi’nin,  Leyla Gencer ve Meriç Sümen’den sonra Bolşoy’da baş role çıkmış üçüncü Türk sanatçı olan tenor  Murat Karahan’ı dinleyen sanatseverler, bir kez daha son yıllarda  neden  bütün dünyanın Karahan’ın peşinde olduğunu ve yurt dışı konserlerinde büyük hayranlıkla izlendiğini anladılar. Konserin bitişinde, dakikalarca süren alkışlar üzerine 2 sanatçı birlikte iki kez bis yaparak,  izleyicilerin gönüllerini fethetti.

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.