Anasayfa » Ekonomi » ECRİMİSİLDE İNDİRİM

ECRİMİSİLDE İNDİRİM

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ecrimisil sorunu ile ilgili “ecrimisil fiyatların yüzde 30 aşağıya çekilmesini sağladık” dedi.

Çok yüksek olduğu konusunda gelen yoğun şikayetler nedeniyle, 2017 Aralık ayında Muğla AK Parti Milletvekili M. Yavuz Demir ile İl Başkanı Kadem Mete’nin isteğiyle başlatılan ecrimisillerin yeniden değerlendirilmesi çalışmalarında sona gelindi.

Dr. Tahir Ateş, t yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ecrimisiller maalesef turizmcilerin en büyük sorunu. Bu sorunu,  sayın bakanımız, milletvekilimiz ve il başkanımız ile birlikte çok güzel bir çalışma ile ortadan kaldırıyoruz. Bu sıkıntılı sorunun şimdilik bir nebze çözülmesi, ileride ise tamamen sorun olmaktan çıkarılması için yürüttüğümüz çalışmalarda sona doğru geldik. Turizmcilerimizin sırtında bir kambur gibi duran ecrimisil fiyatların yüzde 30 aşağıya çekilmesini sağladık. Peşin ödemelerde ise yüzde 50 indirim olması içinde şartları zorluyoruz. Bu müjdeyi de ilk kez buradan açıklıyorum.”

Konu ile ilgili çalışmaların genişleterek devam ettiğini ifade eden Dr. Ateş’in bu açıklaması turizm sektöründe sevinçle karşılandı.
ucuz youtube abone satın al

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.