Anasayfa » Güncel » EFENDİ CAN HABERİNE AVUKATINDAN TEKZİP GELDİ…

EFENDİ CAN HABERİNE AVUKATINDAN TEKZİP GELDİ…

Efendi Can ve avukatı Naciye Nazan Güler’in geçen 4 Nisan’da yaşadığı ve 5 Nisan Avukatlar Günü’nde yerel basınına düşen olaylarla ilgili olarak açıklama gönderdi.

Olayla ilgili detaylara değinen tekzip metni şöyle:

06.04.2016 tarihli “Yüksel Cağlar ve Efendi Can birbirlerini suçladılar” baslıkli haber içeriği tamamı ile gerçeği yansıtmamaktadır.

Haberin DHA muhabirinin yaptığı telefon görüşmesine göre diye başlayan kısmındaki Y.C .açıklamaları  gerçeğe aykırı olup, haber basın özgürlüğünün sınırlarını aşmış ve kişilik haklarımızı ihlal etmiştir.

Cevap hakkımız gereği bu yazımın aynen yayınlanması gerekmektedir. Avukatlar günündeki saldırı ve muvekkilimin bir gün önce canına kasdedilmesi olayı ile ilgili şüphelinin asılsız, muvekkilin hak arama özgürlüğünü tahdit etmeye yönelik, hukuki dayanaktan yoksun savunma ve iddiaları kabul edilemez.  Öncelikle malum şahıs ifadesini dahi vermediği halde, avukata bile gerek kalmadan ifadesini verdiğini ileri sürmektedir. Kendisi önce gidip ifadesini versin.Efendi Can’in şikayetçi ve davacı olarak para sızdırmaya çalıştığı 20 tane işadamı kimmiş onu da açıklasın.!!! 20 tane işadamının ismi ve ticari kimliği, is adamlarına nasıl bir kumpas kurduğunun delili ve ispatını yapsın. Bu itham ve itibarsızlaştırma nedeni ile manevi tazminat davası açacağız. Muvekkilimin şu ana kadar açmış olduğu  davalarda ve yürütülen soruşturmalarda amacı kaçak yapılaşmadan dolayı kendisinin ve diğer mağdurlara yapılan haksızlıkların ve mağduriyetlerin giderilmesidir. İddia edildiği gibi para sızdırma asla söz konusu olamaz. Muvekkilim milyonlarca TL dolandırılarak iflasa sürüklenmiştir.Bu bölgede yaptığı yatırımlarda sahte ruhsatlı otel ve konut projeleri nedeni ile ağır ticari zararlara maruz kalmıştır. Hukuk süreci ve mücadelemiz de devam etmektedir. Adalete ve Devletimize güvenimiz sonsuzdur.Gerek avukatlık mesleğimizi ifa ederken biz avukatlar, gerekse adilce tarafsız yargılama yaparken mahkemeler müdahalelere maruz kalmamalıdır.

Haberin içeriğinde ise Y.C. sanki T.C. bağımsız mahkemelerinden üstün bir güce sahipmiş gibi “mahkemeye gitmelerine gerek kalmadan, anlaşmalarını sağladım” derken ve “avukata gerek kalmadan ifademi verdim derken” hukuka ve yasalara bakış açısını da  açıkça sergilemiştir. Bu beyanlar Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ayrıca soruşturulmalıdır. Haber kaynağı ve DHA muhabiri ile görüşme yapıldığı belirtilerek olumsuz algı yönetimi ile suç işlenmektedir. Hukuk devletinde, kanun nezdinde herkesin eşit haklara sahip olduğunu hatırlatır, kamu vicdanını zedeleyen bu tur söylemlerin son bulmasını dileriz.

Kamu oyuna saygıyla duyururuz.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.