Anasayfa » Güncel » ERKEK ADALETİ DEĞİL, GERÇEK ADALET SAĞLANDI

ERKEK ADALETİ DEĞİL, GERÇEK ADALET SAĞLANDI

Muğla Milas ilçesinde eşini av tüfeğiyle öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan sanık Mehmet Salih Gedük,  karar duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Avukat Evrim İnan “Suç eyleminin niteliği ve kapsamı nedeniyle bu karar ile gerçek adaletin sağlanmış olduğu bir mahkeme kararı elde edilmiş oldu” diye konuştu.
Muğla’nın Milas ilçesindeki İsmet Paşa Mahallesi Turgut Özal Caddesi’nde 6 Temmuz 2020 tarihinde meydana gelen olayda 60 yaşındaki Nazife Gedük  evinin önünde tartıştığı eşi tarafından av tüfeğiyle vurulmuş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Mehmet Salih Gedük ise 300 metre ilerideki ilçe emniyet müdürlüğüne giderek teslim olmuştu.

 Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın bugün yapılan karar duruşmasına, taraf avukatları ve bazı kadın derneklerinin temsilcileri katıldı. Sanık, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mahkeme heyeti, Mehmet Salih Gedük’ü  “Eşe karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum etti.

 

 

(Fotoğraf: Avukat Evrim İnan)

ADALETİN SAĞLANMIŞ OLDUĞU BİR MAHKEME KARARI ELDE EDİLDİ

Karar duruşması sonrasında Bodrum  Kadın Dayanışma Derneği üyeleri adliye önünde basın açıklaması yaptı.

Muğla Barosu adına duruşmayı izleyen ve derneğin üyesi olan Avukat Evrim İnan açıklamasında “Fail koca Mehmet Salih Gedük, işlediği suçu hafifletmek ve alacağı cezadan kurtulmak için her ne kadar katlettiği kadını suçlamaya çalışsa da, Bodrum Ağır Ceza Mahkeme heyeti bu suçlamalara itibar etmeyip sanığa indirim hükümleri uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine hükmetti. Suç eyleminin niteliği ve kapsamı nedeniyle bu karar ile gerçek adaletin sağlanmış olduğu bir mahkeme kararı elde edilmiş oldu.”dedi.

Kaynak: Anterhaber

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.