Anasayfa » Güncel » ESKİ BODRUM KAYMAKAMI VEFAT ETTİ

ESKİ BODRUM KAYMAKAMI VEFAT ETTİ

Bodrum’da 1996-2000 yılları arasında Kaymakamlık yapan Uğur Boran, İstanbul’da hayatını kaybetti.

BODRUM’da Kaymakamlık yaptıktan sonra vali olarak atandığı Bitlis’te emekli olan 62 yaşındaki Uğur Boran, İstanbul’daki evinde yaşamını yitirdi. Ölüm haberi daha önce görev yaptığı Bodrum’daki sevenlerini yasa boğan Boran’ın vasiyeti üzerine, ilçede toprağa verileceği bildirildi.

1996- 2000 yılları arasında Bodrum’da kaymakam olarak görev yapan, ardından atandığı Bitlis’te 5 yıl vali olarak görev yaptıktan sonra emekli olan evli, iki çocuk babası Uğur Boran, akciğer kanserine yakalandı. Üç yıldır tedavi gören Boran, İstanbul’daki evinde dün gece yaşamını yitirdi. Bodrum’da kaymakam olarak görev yaptığı sürece başta turizm olmak üzere, kültür, sanat ve spor alanında birçok etkinliğe destek olan, turizm yatırımlarının Bodrum’a gelmesi için büyük çaba harcayan Boran’ın vasiyeti üzerine, Bodrum’un Torba Mahallesi Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

BODRUM’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Bodrum’un ardından Bitlis’te de yaptığı çalışmalarla her iki kentin büyük sevgisini kazanan Boran’ın ölümünün üzüntü yarattığını belirten turizm işletmecisi Küba Bar ve Restoran sahibi Bülent Şenol, “Bodrum’dan onlarca kaymakam gelir geçer. Ancak, bir iki tanesi gerçekten iz bırakır. Uğur, ağabeyimiz sadece mesai saatleri içinde değil 24 saat çalışan gerçek Bodrumlu’ydu. Kaymakamlık yaptığı süre içinde hep kendini Bodrumlu olarak gördü. Bu nedenle bundan altı ay önce vasiyetinde ‘Beni Bodrum’un en güzel koyu Torba’da toprağa verirseniz çok mutlu olurum’ demişti. Onun vasiyetini yerine getireceğiz” dedi.

“BODRUM TURİZMİ ONA ÇOK ŞEY BORÇLU”

Boran’ın cenaze töreni için Kanada’daki oğlunun bekleneceğini belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Uğur, belde belediyelerinin açıldığı yıllarda burada göreve başladı. Yeni belediyeler ve başkanlarına büyük destek verdi. Her türlü yatırımın yapılmasına ön ayak oldu. Ayrıca yatırım yapılması için önemli iş adamlarını Bodrum’a davet ederek bugün faaliyette bulunan beş yıldızlı ve lüks tatil köylerinin açılmasına ilçenin turizmde marka çıtasını yükseltmesinde çok büyük önemli rol oynadı. Bodrum’da bugün turizm çok üst seviyedeyse ve dünyanın dört bir yanından zengin turist Bodrum’a akıyorsa bunu Uğur Boran’a borçluyuz. Boran’ı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Bodrum’un değerine değer katan önemli kişiler arasına giren Boran hep bizimle yaşayacak” dedi.

Uğur Boran’ın cenazesinin eşi Dilek Boran ile bugün akşam saatlerinde Bodrum’a getirileceği öğrenildi. Boran’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

uğur boran

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.