Anasayfa » Politika » FAŞİZME İNAT KARDEŞİMİZ HRANT”

FAŞİZME İNAT KARDEŞİMİZ HRANT”

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink, öldürülmesinin 10’uncu yıl dönümünde Bodrum Belediye Meydanı’nda anıldı.

Bodrum Belediye Meydanı’nda  ÖDP İlçe Başkanlığı’nın girişimi ile düzenlenen etkinlikte, gazeteci Hrant Dink öldürülmesinin 10’uncu yıl dönümünde anıldı. Dink’in Bodrumlu arkadaşlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 60 kişi, etkinlikte, ’10 yıl oldu Hrant da yok adalet de yok, öfkeliyiz’ ve Ermenice ‘Em Hemü Hrant in Em Henü Ermeni ne’ (Hepimiz Hrantız Hepimiz Ermeniyiz) yazılı pankart açtı. Topluluğun, ‘Faşizme inat kardeşimiz Hrant’ yazılı dövizler taşıdığı görüldü.

Hrant’ın katledilmesi ile ilgili  açıklamayı yapan  Mustafa Erdoğan, ocak ayında sadece Dink’in değil Uğur Mumcu ve Metin Göktepe’nin de katledildiğini ve katillerinin bulunmadığını belirterek, “Devlet erkanının bilgisi dahilinde, göz göre göre, adım adım ilerleyerek öldürülen Hrant Dink kardeşimizi katleden zihniyet, katillerini de aklayarak, bu ülkenin kardeşliğine ve vicdanına bir hançer daha sapladı. Katilleri 36 saatte yakalamakla övünenler için asıl övünç kaynağı, 10 yılda gerçek suçluları gizleme marifetini göstermiş olmalarıdır. Ama iktidar ne derse desin mahkemeleri ne karar alırsa alsın Hrant Dink kardeşimizin çağrısı Türkiye halklarının bilincinde ve vicdanında onurlu bir yer edinmiş, O’nun katledilmesine varan süreçte katkısı olanların zihniyeti mahkum olmuştur” dedi.

Basın açıklamasının ardından belediye meydanında 10 dakika oturarak sessiz protesto gösterisi yapan grup daha sonra alandan ayrıldı.

– Muğla

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.