Anasayfa » Güncel » FETHİYELİ CANSU’NUN MAHKEMESİ’NDE BODRUMLU KADINLAR “TARAF” OLUYOR

FETHİYELİ CANSU’NUN MAHKEMESİ’NDE BODRUMLU KADINLAR “TARAF” OLUYOR

14 Haziran’da, Fethiye Dalyan Kanalı’da su üzerinde sadece iç çamaşırları ile cesedi bulunan Cansu Kaya’nın, 20 Ekim Salı günü yapılacak ikinci mahkemesine Bodrum Kadın Dayanışma Derneği de katılarak “gerçek adalet ” talebinde bulunacak. Bodrum Belediyesi katılımcılara araç temin ediyor.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin konu ile açıklaması şöyle:

“Son günlerde acı üzerine acılar katlanıyor maalesef… Hepimiz üzgünüz, öfkeliyiz ve yastayız! Her şeye rağmen bu sistem, haklı kadın taraflı mücadelemizi sürdürmeye engel olamayacaktır! “Erkek egemen sisteme karşı güçlerimizi birleştirmek, davanın sonuna kadar takipçisi olmak ve katillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını sağlamak için dayanışmaya çağrımızdır!”
Geçen 14 Haziran’da, çalıştığı Dalyan Mahallesi’ndeki restorandan mesai bitimi ayrılan ve kayıplara karışan Cansu Kaya’nın üç gün sonra Dalyan kanalının Çandır Geçişi Mevkii’nde su üzerinde cesedi bulundu. Üzerinde sadece iç çamaşırı olan Cansu Kaya’ya yapılan ilk otopside, cinsel istismar bulgularına rastlanırken, boğulduktan sonra cansız bedeninin suya atıldığı ortaya çıktı.
Cansu Kaya’nın failleri Dalyan’daki restoranda garson olarak çalışan N.D. ve lise öğrencisi M.P.Ç. Her iki sanık hakkında Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İlk celse duruşmasında, bilindik erk argümanlar ile Cansu Kaya’nın özel hayatı sorgulanmaya teşebbüs edildi. Mağduru suçlu çıkartma psikolojisi ile sanıklar aklanmaya çalışıldı. Bu utanç verici üsluba seyirci kalmayacağız, Cansu Kaya ve ailesinin hak arayışında dayanışma içerisinde olacağız!

Bir daha ERKEK ADALET değil GERÇEK ADALET TALEBİMİZİ TEKRAR EDECEĞİZ!

Duruşmaya kadınların geniş katılımı ile Cansu Kaya ve ailesi ile dayanıştığımızı ve kadınlara karşı işlenen cinsel saldırı ve cinayet suçlarına ilişkin TARAF olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Faillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını, öne sürülecek olan indirim ya da af bahaneleri ile cezasız kurtulmamaları için BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ bu duruşmanın takipçisi olmaya devam edecek.

Bir ve bin bir ömre karşılık bir gününüzü ayırın, kadınlar ile Fethiye’de dayanışmaya katılın!

İkinci duruşma 20 Ekim Salı günü, saat 13.30’da

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacaktır.
[Bodrum Belediyesi tarafından duruşmaya katılabilmemiz için araç temin edilmiştir. Bodrum Otogarından 20.10.2015 tarihinde, saat 10.00’da araç hareket edecektir.]

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği”

cansu_kaya_cagri(1)

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.