Anasayfa » Güncel » FIRTINA TEKNE BATIRDI

FIRTINA TEKNE BATIRDI

Saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan fırtına, Torba Koyu’ndaki balıkçı barınağına demirli motoryatın batmasına yol açtı. Bir turizm şirketine ait olan 20 metre uzunluğundaki Princess isimli motoryat, fırtınanın etkisiyle iskeleye  çarparak sulara gömüldü. Yatın kurtarma çalışmalarına yarın başlanacağı belirtildi.

Şiddetini gittikçe artıran fırtına Torba, Göltürkbükü, Gündoğan ve Yalıkavak mahallelerinde etkili oldu. Birçok evin güneş enerji sistemlerinin hasar gördüğü fırtınada Göltürkbükü ve Yalıkavak’ta balıkçı kayıkları battı, yelkenli yatlar karaya sürüklendi. Tekne sahipleri batan kayıklardan denize sürüklenen malzemeleri topladı. Turgutreis Mahallesi’nde ise bir otelin girişindeki büyük levha sürüklenerek Akyarlar Caddesi’ne savruldu, şans eseri yaralanan olmadı. Gündoğan Mahallesi’nde ise dalga yüksekliğinin 6 metreye kadar çıktığı fırtınada bazı ev ve işyerleri sular altında kaldı. Saatteki hızı 80 kilometreyi aşan fırtına nedeniyle açık denizdeki dalga yüksekliği 3 metreyi geçtı. Bu nedenle Güllük’ten İsrail‘e giden kuru yük taşıyan gemiler çareyi Bodrum‘un Bitez ve Ortakent koylarına sığınmakta buldu.

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulubü tarafından bugün ve yarın yapılması planlanan Kış Trofesi 1’inci ayak yelken yarışmaları iptal edildi. Bodrum-İstanköy (Kos) feribot seferleri fırtına nedeniyle yapılamadı.

Şiddetli fırtınanın bugün ve yarın devam edeceği, pazartesi günü ise hızını azaltacağı belirtildi Kaynak:DHA

bodrum-firtinaya-teslim-8134779_x_o

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.