Anasayfa » Çevre » FLAŞ…FLAŞ….YASA DIŞI DOLGUYA İNŞAAT

FLAŞ…FLAŞ….YASA DIŞI DOLGUYA İNŞAAT

Gündoğan Çetili Burnu’nda denizi inşaat hafriyatı ile  doldurarak 30 dönüm yer kazanan ve halen hazinenin aleyhlerine açtığı dava sürmesine rağmen, Besa Firması dolgu alanına inşaat yapıyor. 

Gündoğanlı vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının sürecin başından bu yana, Besa Firması’na denizi hafriyatı ile doldurmasına , kıyı kenar çizgisinin değiştirilmesi, eko sistemin ve Barselona Sözleşmesi ile koruma altına alınan Posedenia Çayırlarının tahribatının önlenmesi ve geri dönülmez zararların daha fazla olmaması için açtıkları davalara ve en son da sürece Maliye Bakanlığı Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü’nün açtığı dava ile katılmasına rağmen, inşaatlar devam ediyor. Kıyıya dolgu, dolguya yol, dolgu üzerine denize sıfır beton binalar yapılıyor.

BİMER, BAKANLIK, BELEDİYELER 

Vatandaşların Bimer’e yaptığı yazılı başvuruların yönlendirildiği kurumlar sırası ile:

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI > BODRUM ÇEVRE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI > İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ, MALİYE BAKANLIĞI > BODRUM MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ ,BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI > ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ .MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI > İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRESİ BAŞKANLIĞI

SONUÇ:

Değerli okurlar, sonuç fotoğraflarda. Fotoların çekim tarihi 06.04.2018. Yorum siz okurların. Soru ise “bu gidişe kim dur diyecek”.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.