Anasayfa » Kültür - Sanat » “GELECEĞE BORCUMUZ, BULDUĞUMUZ GİBİ BIRAKMAK”

“GELECEĞE BORCUMUZ, BULDUĞUMUZ GİBİ BIRAKMAK”

27’inci kez yapılacak Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Ahşap Yat Yarışları korteji sessiz  yürüyüşü yle start aldı. Meydanda başlangıç kampası çalındı. Çevreye duyarlılığı vurgulamak isteyen yarışmacılar da, farklındalık yaratmak için çeşitli pankartlar taşıdılar.

Bodrum Cup Uluslararası Yelkenli Ahşap Yat Yarışları, Milta Marina’da yarışçılara verilen brifingin ardından, Belediye Meydanı’na kadar yürüyen kortejle devam etti.   Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, yarışların Onursal Başkanı Erman Aras, Bodrum  Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve  Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz’ün de katıldığı yürüyüşte Muğla Büyükşehir Belediye Bandosu, şehitler ve Ankara’daki katliamla ölenler için eğlence içerikli müzikler çalmadı. Dansçılar ise performans sergilemedi. 10’uncu yıl marşı eşliğinde topluluk, Marina  önünden 1 kilometre mesafedeki Bodrum  Belediye Meydanı’na yürüdü. Denizcileri temsilen Kraliçe Artemisia kılığına giren estetik uzmanı Mehtap Poyraz, tahtı taşıyan leventler ve nedimeler arasında turistleri ve halkı selamladı. Özellikle denizciler, koyların korunmasıyla ilgili mesajlar içeren pankartlar taşıdı.

Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Komite Başkanı Uysal, yarışmalara 45’i yabancı bayraklı 150 teknede yaklaşık 2 bin 300 kişinin katılacağını belirterek, “Geçtiğimiz yıl Onursal Başkanımız Erman Aras’tan aldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyıp, bu organizasyonu Akdeniz’in en büyük yat yarışı organizasyonu haline getireceğiz. Bodrum’un guletlerini dünyaya tanıtan ve mavi yolculuğun simgesi haline gelen bu yarışma artık dünya denizcileri tarafından da büyük ilgi görüyor” dedi.

YELKEN YARIŞLARI.jpg2.jpg3“YAT YARIŞLARI, BARIŞ VE DOSTLUK RÜZGARLARI ESTİRECEK”

Başkan Kocadon da yaptığı konuşmada, “Bu organizasyonu sadece Ege ve Akdeniz’de değil çok yakın gelecekte Bodrum guletlerini İstanbul Boğazı’nda da yarıştırıp Türkiye geneline yaymak istiyoruz. Ayrıca bu yarışma yatlarımızın tanıtımının yanı sıra organizasyonda uğranılacak Yunan adalarına da turizm sezonunun sonunda ekonomik olarak büyük bir canlılık ve hareketlilik getiriyor. Ege’de barışı simgeleyen yat yarışlarımıza Yunanlı dostlarımızda katılacak. Yat yarışları, barış ve dostluk rüzgarları estirecek” dedi.

Yarışmaların başlangıç kampana çanını Kocadon, Erman Aras ve Uysal  birlikte çaldı. Yarışmalar yarın saat 11.00’de 17 millik  “Sadun Boro Bodrum-Gümüşlük Etabı” ile start alacak.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.