Anasayfa » Kültür - Sanat » GENÇLER VE YETENEKLİLER

GENÇLER VE YETENEKLİLER

Karya Kültür ve Sanat Derneği (KARSANAT)  30 Nisan Cumartesi akşamı saat  19.00’da Marmara Koleji Konser Salonu’nda  gerçekleştireceği ” KARSANAT GENÇ YETENEKLER KONSERİ” ile sanatseverlere bir kez daha keyifli saatler yaşatacak.

Türkiye’nin en değerli  korrepetitörlerinden biri olan Piyanist Zümrüt Alıeva;  yurt dışında çeşitli yarışmalar ve masterclass çalışmalarında büyük başarılara imza atmış genç sanatçılara eşlik ediyor. Kemanda Aslı Ayben Özdemir, viyolada Ekin Özcan’ın  seslendirecekleri eserlerin bestecileri  ve program ise şöyle:

  1. Shostakovich – Prelude
  2. Karayev – Düşünceler
  3. Amirov – Elegie

G.Tardini – Violin Sanat in g minor

Tempo Moderato (quasi andantino)

Allegro con fuoco

  1. Faure – Apres un Reve
  2. Brahms – Scherzo

R.Clarke – İsimsiz Parça

C.Stamitz – Viola Concerto in D Major

Rondo (3. Bölüm)

  1. Rahmaninov – Vocalise

F.Bridge – Allegro Appasionato

  1. Gluck – Melodie
  2. Elgar – Salut d’amour
  3. Bartok – Romanian Dances
  4. Piazzola – Oblivion

EKİN ÖZCAN

Ekin Özcan 7 yaşında keman dersleri alarak klasik müzik alanında çalışmalar gerçekleştirmiş, 9 yaşında İstanbul Üniversitesi  Devlet Konservatuvarı’nı kazanarak Çiğdem Altaş Epikmen ile viyola bölümünde eğitimine başlamıştır. Cihat Aşkın, Ruşen Güneş, Sigfried Führlinger, Rictor Noren, Marco Misciagna, Michel Michelakakos, Thomas Riebl, Pauline Sachse, Hartmut Rohde, Yuri Gandelsman  ve Jiri Barta gibi önemli sanatçıların masterclass’larına katılmıştır.  Okulunda, okul dışında ve katıldığı masterclass’ lar dahilinde Avusturya, Almanya ve Türkiye’ de çok sayıda konserler vermiştir. 2012 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’na seçilerek İstanbul, Ankara, Konya, Niğde, Edirne, Bursa, Bodrum da konserler vermiştir. 2014 yılında Edirne’ de düzenlenen 17. Uluslararası Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması’nda üçüncülük ödülü almıştır. Temmuz 2015 tarihinde Baden-Baden / Almanya da düzenlenen Hartmut Rohde’ nin masterclass’ında katılmış, üstün başarı ödülüne layık görülmüştür. Eğitimine halen Çiğdem Altaş Epikmen ile devam etmekte, aktif olarak masterclasslara katılmakta ve konserler vermektedir.

 

ASLI AYBEN ÖZDEMİR

27 Haziran 2001 tarihinde İstanbul da doğmuştur. 4 yaşında annesi ile piyano eğitimine başlamıştır ve sınıf konserlerinde yer almıştır. 7 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Prof.Zülfiye Seçkin ile keman öğrenimine başlamıştır. 11 yaşında sınava girip konservatuara tam zamanlı olarak öğrenim görmeye hak kazanmıştır. İlk orkestra deneyimi 2010 yılında İstanbul Filarmoni Orkestrası ile Naci Özgüç yönetiminde gerçekleştirmiştir. Daha sonra Naci Özgüç yönetiminde  çeşitli oda müziği grupları ile konser vermeye devam etmiştir. 2013 Ekim ayında  Bulgaristan da gerçekleşen ”38. Prof.Nedyalka Simeneova Uluslararası Keman Yarışması” ‘na katılmış ve 1.grupta ikincilik ödülünü kazanmıştır. 2013 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kazanmıştır. 2013 3.Pera Uluslararası Müzik Festivali’nde çalmıştır. 2014 Ağustos ayında gerçekleşen 11.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde Rotterdam Codarts’ın Klasik Müzik bölümünde hocalık yapan Olga Martinova ile çalışmış ve konserler vermiştir. 2014 Eylül ayında Bulgaristan da gerçekleşen ”18. Uluslararası Dobrich Genç Müzisyenler Yarışması” ‘nda 1.Kategori B grubunda ikincilik ödülünü kazanmıştır. 2015 Mart ayında Bulgaristan’ın Sofya kentinde  gerçekleşen ”11. Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması” ‘na katılmıştır. yılında Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrasını kazanmıştır. 2016 Şubat ayında düzenlenen Yaylı Çalgılar için Yamaha Müzik Yarışması’nda ödüle layık görülmüştür. Etkin olarak konser vermektedir.

ZÜMRÜT ALIEVA

 

1965 yılında Rusya’nın Soçi şehrinde doğdu.

İlkokul döneminde şehrin müzik okulunda piyano eğitimini İnkina Natalia’dan aldı.

Ortaokul ve müzik okulunu 1979’da bitirdi.

Daha sonra Asef Zeynallı Müzik Koleji’nde Zenfira Gulieva’nın öğrencisi olarak eğitimine devam etti.

1985’te Azerbaycan’da yapılan ”En İyi Piyanist” piyano yarışmasında 1.’lik ödülü aldı. Aynı yılda müzik okulunu en iyi dereceyle bitirerek kırmızı diplomasını aldı.

1985 yılında Orkestra şefi Faik Mustafayev’in yönettiği Azerbaycan Devlet Senfoni Orkestrası S.Prokofiev’in 2. Piyano Konçertosu’nu seslendirdi.

1985 yılında eğitimine Azerbaycan Devlet Konservatuvar’ında devam ederek Prof.Dr.Feride Gulieva’nın öğrencisi oldu. 1990 yılında mezun oldu.

1992 yılında yüksek lisansını tamamlayıp aynı konservatuvarda öğretim üyeliği yaptı.

Bu süreç içerisinde yurt içi ve yurt dışında ( Polonya, İsrail, Macaristan, Bulgaristan) birçok sanatçıyla birlikte konserler verdi.

1995 yılında Orkestra şefi Rauf Abdullayev’in yönettiği Azerbaycan Opera ve Bale Senfoni Orkestrası ile S.Rachmaninov’un 3.Piyano Konçertosu’nu seslendirdi.

1996 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ın da korrepetisyon hocalığı yapmaya başladı.

2005 yılında Prof.Dr.Ova Sünder ile Yüksek Lisans çalışmalarına başlayarak 2008 yılında bitirdi.

 

Bu süreç içerisinde Bulgaristan, Türkiye, İsrail, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna, Rusya, Japonya’da solo ve oda müziği konserlerine devam etmektedir.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.