Anasayfa » Çevre » GERENKUYU HALK PLAJI’NDAN ALİ AĞAOĞLU’NA ÇAĞRI…

GERENKUYU HALK PLAJI’NDAN ALİ AĞAOĞLU’NA ÇAĞRI…

Bodrum Yalıçiftlik Gerenkuyu’da  30 dönümlük araziye turistik tesis yapacağı belirtilen iş adamı Ali Ağaoğlu’na, yörede yaşayan bir vatandaş  mektup göndererek arazinin “yerli halkın kullanımına kapanacak şekilde bir otel yatırımında değerlendirilmesi yerine, yarımadada şiddetle ihtiyaç duyulan bir yaşlılar evi, huzur evi olarak sosyal bir proje ile değerlendirilmesini” istedi.

Yalıçiftlik Gerenkuyu Koyu’nda denize sıfır 30 dönümlük arazide, iş adamı Ali Ağaoğlu’nun arazisini tellerle çevirerek,  turistik tesis inşa edeceği söylentileri üzerine, 17 yıldır bu yörede ikamet eden Rezzan Şebin adlı bir vatandaş basına bir açıklamada bulundu. Gerenkuyu Koyu’nda, bahar ve yaz aylarında Bodrum halkının ve binlerce yerli turistin piknik yaptığını, denize girdiğini dile getiren Şebin, 1 kilometre uzunluğunda sahil şeridi bulunan araziye turistik tesis yapmaktan vazgeçilerek yaşlılar ve kimsesizler için ömürlerini geçirecek bir huzurevi yapılmasını istedi. Gerenkuyu’nun Bodrum’un rutubeti en az sessiz sakin koylarından biri olduğunu söyleyen Şebin, “Buraya genellikle ilçemizin köylerimizin yaşlıları gelir, yaz kış dinlenir rahat nefes alır. Burası Bodrumluların ve yerel turistlerin rahatça denize girebildiği iki üç koydan biri olarak kalmıştır. Sayın Ali Ağaoğlu’nun turistik tesis yapması ile birlikte bu koy da halka kapanacak. Ağaoğlu’na bugün mektup göndererek isteğimi belirttim. Buraya bir huzur evi yapsın ve insanlar ömürlerinin son günlerini burada huzur içinde geçirsinler” dedi.

Bisikleti ile tura çıkan ve Bodrum’daki bir yat acentesindeçalışan 33 yaşındaki bir çocuk annesi Deniz Sezgün de “Burası mavi yolculuğun Gökova’da başladığı ilk ve bakir kalan son koylardan birisi. 17 yıldır burada yaşıyorum. Yatların günübirlik tur teknelerinin rahatlıkla girebildiği konaklayabildiği, insanların rahatça denize girip gün boyu dinlenebildiği bir yer. Bodrum’da turistik tesis yapılan her koyun halka kapandığına tanık oluyoruz. Sayın Ağaoğlu da halka yönelik bir tesis yapar ve koyu kullanıma kapatmaz ise hem örnek bir yatırımcı olur hem de bir ilki gerçekleştirmiş olur.” dedi.

SAYIN ALİ AĞAOĞLU’NA ÇAĞRI

Sayın Ali Ağaoğlu`na ,

Türkiye`nin önde gelen  iş insanlarından biri olarak, siz Sayin Ali Agaoğlu`nun Bodrum Yarımadası`nda çok ihtiyaç duyulan bir projeye destek vereceğinizi ümit ediyorum.
Yarımadanın Yalıbeldesi’ne bağlı Gerenkuyu Mevki`nde yer alan kıyı şeridindeki arazinizin, yerli halkın kullanımına kapanacak şekilde bir otel yatırımında değerlendirilmesi yerine, yarımadada şiddetle ihtiyaç duyulan bir yaşlılar evi, huzur evi olarak sosyal bir proje ile değerlendirilmesini şahsınızdan rica ediyorum. Böylelikle bizlerin kiyi şeridinden yaranlanması engellenmezken, tesisten de faydalanabiliriz. Yarımadanın ideal hava koşulları, nem oranı ve sağlıklı doğal ortamı birçok yaşlı insanımız için bölgeyi tercih edilir kılmakta. Böyle bir yatırım ile hem sağlık turizmine, hem de yerel bir ihtiyaca cevap verebilirsiniz.
17 yıldır bu bölgede yaşayan bir vatandaş ve sahilin size ait olan kısmını  sıklıkla kullanan insanlardan biri olarak, bölgemizdeki otel ve benzeri komplekslerin zamanla sahil alanlarımızı kendi şemsiye, iskele ve şezlonglari ile işgal edip, bizlere giderek daracık alanlar bıraktıklarını üzülerek görüyoruz.
Siz Sayin Ali Ağaoğlu`nun, yurtiçi ve yurtdişinda gerçekleştirmiş olduğunuz birçok  yatırımınıza, Bodrum`daki önemli ihtiyaçlardan birini karşilacak huzur evi veya yaşlilar evi benzeri bir sosyal sorumluluk projesini de eklemek isteyeceğinize inanmak istiyorum.
Bu iyi niyetli çağrımı duymanız, böyle bir projeye duyarsız kalmamanız ümidi ile saygılarımı sunarım.

Rezzan Şebin

Yalıçiftlik/Bodrum

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.