Anasayfa » Çevre » “GÖKOVA’YI CHP’Lİ YÖNETİCİLERDEN KORUYACAĞIZ”

“GÖKOVA’YI CHP’Lİ YÖNETİCİLERDEN KORUYACAĞIZ”

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Gökova Körfezi’nin imara açılacağı iddialarına tepki göstererek, “Bölgede betonlaşmaya göz yuman CHP’li yerel yönetimlerden, sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyacağız. Bölgede betonlaşmaya ve ranta izin vermeyeceğiz” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Menteşe ilçesinin Yerkesik Mahallesi’nde muhtarlar ve AK Partili mahalle başkanlarıyla toplantıda bir araya geldi. Milletvekili Öztürk, 16 yıldır bölgede yaşayan vatandaşların sıkıntılarının çözümü için yaptıkları çalışmaları anlattı. SİT alanlarının Bakanlar Kurulu kararı ile daraltıldığı iddialarıyla ilgili konuşan Öztürk, “Gökova Körfezi bir cennet, imar rantından korumak bizim görevimiz. Muğla’nın doğal güzelliklerini sahip olduğunuz yerel yönetimler aracılığı ile ranta kurban edeceksin, güzelim Datça’nın, Bodrum’un doğal güzelliklerini, Palamutbükü’nde, Mesudiye’de yeşili katledileceksin, oradaki imar talanını ve o rantı görmeyeceksin, sonra da kalkıp kamuoyunu yalan haberlerle kandırmaya çalışacaksın. CHP’li yerel yönetimlerin son 20 yılda bölgede yaşanan çarpık yapılaşma ve rantla ilgili özeleştiri yapması lazım” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum’un Mumcular Mahallesi’nde 10 bin ağacı kesmek istediğini söyleyen Milletvekili Öztürk, “9 bin ağacı biz kurtardık. O ağaçlar kesilirken, hiç ses çıkarmayacaksın, orada kesilen ağaçlar yeşil değil mi? Orada CHP’li belediyenin yaptığı doğa katliamı değil mi? Menteşe ilçesindeki Kışla Parkı’nın oradaki ağaçları katledip, kestiğin ağaçların yerine ucube bir bina yapacaksın, senin yaptığın doğa katliamı değil mi? Ormanın dibine otogar dikeceksin, ormandan yer almak için herkesi devreye sokacaksın. Sırf siyasi rant için olmayan haberleri gündeme getireceksin, bu mu siyasi ahlak” dedi.

Milletvekili Öztürk, Gökova Körfezi, Marmaris, Ula ve Menteşe bölgelerindeki SİT alanlarının Bakanlar Kurulu kararı ile daraltıldığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını öne sürerek şunları söyledi:

“Gökova Körfezi’nin imara açıldığını iddia eden belediye başkanlarına soruyorum; Bu bölgede kestiğiniz bir tane ruhsat var mı? Varsa açıklayın, yoksa niye yalan söylüyorsunuz bu millete. Biz olduğumuz sürece, biz milletin ortak değerlerini ranta kurban ettirmeyeceğiz. Bölgede betonlaşmaya göz yuman CHP’li yerel yönetimlerden sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyacağız ve bölgede betonlaşmaya ve ranta izin vermeyeceğiz. CHP’li yerel yönetimlerden de Muğla’yı ve Gökova’nın koylarını koruyacağız. SİT alanlarının daraltıldığı, doğal alanların ranta açıldığı şeklindeki tüm ifadeler siyasi ranta yöneliktir. Gerçekleri ifade etmemektedir. Gökova Körfezi’nde daha önce 36 bin 282 hektar olan SİT alanı 44 bin 21 hektara yükseltildi.”

kilis escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.