Anasayfa » Güncel » GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, Bodrum Sağlık Vakfı  bedensel engelli öğrencileri, enstrüman çalıp ritm tutarak eğlendi ve izleyenleri eğlendirdi.

Bodrum Terminali’nde toplanan Bodrum Sağlık Vakfı, Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Bodrum Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim Derneği, BodrumYarımada Engelli Haklarını Koruma Derneği üyeleri, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bando Takımı’nın katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

engelliler.jpg2Bando takımı eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı’na yürüyen gruplar ellerinde, “Yaptıklarımızla biz de engel olmayalım”, “Sevgi engel tanımaz”, “En büyük engel sevgisizlik”, “Engellilere saygı, onlara yaşamam sevinci ver” yazılı dövizler taşıdı.

Yürüyüş yapan gruba çevreden geçen yerli ve yabancı turistler ile vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Daha sonra İskele Meydanı’nda devam eden etkinlikte Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Engelsiz Müzik Atölyesi öğrencilerinin gösterisi, beğeniyle izlendi.

Çoğunluğu bedensel engellilerden oluşan grup, vurmalı çalgıları başarıyla çalarak ritm tutmaları, izleyenlerden alkış aldı. Gösterinin ardından öğretmenleriyle birlikte gönüllerinde dans eden engelliler, keyifli zaman geçirdi.

Etkinlikte, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli öğrenciler yararına da kermes düzenlendi.

engelliler.jpg2.jpg3

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.