Anasayfa » Politika » GÖZALTINA ALINDI

GÖZALTINA ALINDI

Kent TV’nin de bünyesinde olduğu Kent Medya Grubu’nda (Bodrum Kent Radyo TV A.Ş.) bugün FETÖ/PDY soruşturması kapsamında arama yapıldı.  Aynı saatlerde, Kent Medya Grubu İmtiyaz Sahibi  Oğuz Poyraz evinden gözaltına alındı. Bosiad (Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği) disiplin kurulu üyesi olan Poyraz’ın, daha önce kapatılan Bosiad ile ilgili gözaltına alındığı bilgileri gelmekte.Kent TV’ye yayın yasağı gelmedi. “Suçsuzluk karinesi: bir suçtan dolayı kovuşturulan kişinin, suçluluğu mahkeme kararıyla sabit olmadıkça suçlu sayılamaz” ilkesinden ve hukuka olan güvenimizden yola çıkarak, meslektaşımıza geçmiş olsun diyoruz.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda, Konacık’ta bulunan Bodrum‘un tek yerel televizyonu Kent TV’yi de bünyesinde barından Kent Medya Grubu’na saat 10.00 sıralarında polis tarafından arama yapıldı.. Binada arama yapan polisin, bazı bilgisayar kayıtları ve evraklara incelenmek üzere el koyduğu öğrenildi.

Aynı saatlerde Kent Medya Grubu İmtiyaz Sahibi Oğuz Poyraz’ın evine de operasyon düzenlendi. Poyraz, gözaltına alındı.  Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü‘ne götürülen Poyraz’ın işlemlerinin ardından yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.