Anasayfa » Çevre » GÜMÜŞLÜK PATİLERİ BİR ARADA

GÜMÜŞLÜK PATİLERİ BİR ARADA

“Gümüşlük Patileri” adlı grup uzun yıllardır Gümüşlük’de her gün kedi ve köpeklerin koruyucusu olmaya devam ediyor. Hayvan severlerden oluşan grup üyeleri her gün belirli yerlere mama bırakarak kedi ve köpeklerin aç kalıp etrafı rahatsız etmesini önlüyor. Grup üyeleri sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve diğer aşılarını yaptırarak hayvanların sağlıklı yaşamalarına yardımcı oluyorlar. Her yıl tüm mahalledeki hayvanların kuduz aşısı olmasını sağlıyorlar.
Her yıl Gümüşlük Patilerine katkı sağlamak için ve hayvan severlerin buluşması amacıyla bir akşam yemeği düzenleniyor. Gümüşlük sahilinde bulunan “Off Gümüşlük “adlı mekanın karşılıksız hizmeti ve hayvan severlerin katkısıyla düzenlenen yemeğe yaklaşık 250 hayvan sever katıldı.
C.H.P eski milletvekili Melda Okur’un da katıldığı ve bir konuşma yaptığı yemekte hayvansever sanatçıların çoğunluğu dikkat çekti. Sanatçı Belit Özükan ve İranlı sanatçı Ramin Farhangniya şarkılarıyla izleyicilere güzel anlar yaşattı. Kötü kedi Şarafettin’le tanınan çizer Bülent Üstün’de çizimlerini sokak hayvanları yararına açık artırmayla satışını yaptı. Bölgede yaşayan sanatçıların katkı amacıyla verdikleri ürünlerde açık artırmayla satıldı.
Gümüşlük Patileri sözcüsü Behçet Ak yaptığı konuşmada geceye katılan konuklara teşekkür ederek bu katkılarla sokak hayvanlarının bu yıl da rahat bir şekilde yaşayabileceğini belirterek bölgede yaşayan insanların bu hayvanları sahiplenmesini istedi. Her gün kilolarca yiyeceğin çöplere atıldığı bir ortamda duyarlı insanların ortaya çıkmasını sorumluluk almalarını istedi.

Haber: Hakkı Zırh

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.