Anasayfa » Çevre » GÜNDOĞAN SEBA EVLERİ İSKELESİ’NE DİKKAT!!!

GÜNDOĞAN SEBA EVLERİ İSKELESİ’NE DİKKAT!!!

Gündoğan’da Seba Evleri adına yapılan iskeleden denize girmek isteyen vatandaş, görevli ve site sakini tarafından tartaklanarak iskeleden uzaklaştırıldı.

Gündoğan’da gerekli izinler alınarak  yapılan dört adet ahşap iskele bulunuyor. Ancak, Seba Evleri tarafından yapılan beşinci iskele yasal olmadığı gibi, şikayetler üzerine yıkım kararı çıkmıştı. İskele yıkılmadığı gibi, site sakini olmayıp dışarıdan gelen ve iskeleden denize girmek isteyenlerin, görevli olduğunu ve site sakini olduğu söyleyen iki kişi tarafından şiddet kullanılarak iskeleden atıldığı iddia edildi.

Dün akşamüstü saatlerinde tarafımıza telefonla ulaşan  Nilgün Sunamak adlı vatandaş, Seba Sitesi İskelesi’nden denize atlayarak girmek isteyen bir erkek çocuğunu görevli olduğunu söyleyen bir kişinin, kollarından tutarak iskeleden atması üzerine, ağlayan çocuğa üzülerek müdahele ettiğini ve kendisinin de bu iskeleden denize girebileceğini söylemesi üzerine yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuğun tartaklanmasına dayanamayıp duruma müdahele etmek istedim ve aynı iskeleden denize girebileceğimi söyledim. Bunun üzerine site görevlisi olduğunu söyleyen A.G. adlı kişi ve site sakini olduğunu söyleyen K.G. adlı kişi beni kollarımdan tutarak ve tartaklayarak iskeleden attılar. Jandarmaya şikayete gittiğimde ise, elimde darp raporu ve görüntü ya da ses kaydı olmadığı için fazla bir şey iddia edemeyeceğimi ve hukuksal sürecin çok uzun süreceği söylendi. Ben de geri döndüm. O anda kimin aklına gelebilir ki fotoğraf çekmek, ya da ses kaydı almak. Bu yapılan şehir eşkiyalığından başka bir şey değildir. Hem kaçak iskele, hem de vatandaşı tartaklamak. Yasal bile olsa, kıyılar halkın malıdır. Herkes yararlanabilir”

seba iskele.jpeg2

Paylaş

2 yorum

 1. Sayın Bodrumaktif.com yetkilileri
  ‘’11.7.2016’’ tarihinde gazetenizde ‘’Gündoğan Seba Evleri İskelesi’ne dikkaat!!!’’
  başlığı taşıyan haberiniz sitemiz sakinlerince okunmuş ve büyük üzüntü yaşatmıştır. Zirai bahsedildiği gibi bir olay kesinlikle yaşanmamıştır. Size aktarılan konuların tamamı gerçekdışıdır. Anlatılanların tam tersine adı geçen bayan denizden yüzerek iskelemizin merdivenlerine tırmanmış ve tacizkar hal ve hareketlerde bulunmuştur. Söz konusu iskelemizi planda yeri olan ve de sahillerimizde yer alan birçok iskeleyle aynı konumda olup, ecrimisil ödemelerini her sene yüksek meblağlarda T.C Bodrum Milli Emlak Müdürlüğünün tahakkuk ettirdiği bedeller mukabilinde muntazam olarak ödemekteyiz.
  Telefonla tarafınıza ulaşan bayan Gündoğan sahil şeridinde devamlı tartışmalar ve sürtüşmelere sebebiyet veren hareketleriyle tanınmaktadır. Bu benzeri olaylar her sene birkaç defa iskelemizde devamlı tekrarlamaya özellikle gayret etmektedir. Ancak sitemiz sakinleri bu tür olaylara tepkisiz kalarak gözardı etmektedir. Ayrıca haberinizde belirtildiği gibi kendisine ve üçüncü bir şahsa hiçbir müdahalede bulunulmamıştır.

  SAYGILARIMIZLA
  Seba Farilya Sitesi sakinleri

 2. Ecremisil odemesi gasp ettiginiz icin size verilen bir cezadir.halk bunu bilmeli.gaspon cezasini odemek sizi oranin sahibi yapmaz halkin kamunun malini kullanan gaspici yapar.konunun takiocisi olacagimizi biliniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.