Anasayfa » Çevre » “GÜNDOĞAN’DA BAŞKA YER BULUNAMADI”

“GÜNDOĞAN’DA BAŞKA YER BULUNAMADI”

Dönemin Gündoğan Belediyesi tarafından yapılan ve özel mülk içerisinde kalan ‘Terfi Merkezi 3’ Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yerin altına alınıyor.

MUSKİ Genel Müdürlüğü Plan Proje Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Terfi Merkezi 3, Bodrum Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda uygun görünen noktaya taşınıyor.

“VATANDAŞIN MAĞDUR OLMAMASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Konuyla ilgili açıklama yapan MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, vatandaş mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Terfi Merkezinin dönemin Gündoğan Belediye Başkanlığı tarafından yapıldığına dikkat çeken Genel Müdür Yardımcısı Yaşar, “MUSKİ’nin önceliği her zaman vatandaşlarımızın mağdur olmamasıdır. Bu yüzden kuruluşumuzdan bu yana bu tür sorunlara öncelik verdik. Gündoğan’da bulunan Terfi Merkezi 3’te de böyle bir sorunla karşılaştık ve çalışmalarımıza hız kazandırdık” dedi.

“GÜNDOĞANDA BAŞKA YER BULUNAMADI”

Özel mülk içerisinde kalan ve 10 yılı aşkın süredir çalışan Terfi Merkezinin yeni yeriyle ilgili çalışmaların uzun bir aşamadan geçtiğini dile getiren Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, “Terfi Merkezi 3’ün yeni yerinin araştırılması için özel mülk sahibinden bize zaman tanımasını istedik. Kendisi bize bu konuda gerekli anlayışı göstererek zaman tanıdı. Terfi Merkezinin mesken bağlantılarının olması nedeniyle Gündoğan’ın her noktasına kaldıramıyorduk. Ancak Bodrum Belediyesiyle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda mecburiyetten bu bölgeyi seçtik. Buradaki çalışmaların Mayıs ayına kadar tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

“YERİN ALTINDA MODERN BİR TERFİ MERKEZİ YAPIYORUZ”

Mevcut tesisin hem özel mülk içerisinde kalması hem de çevreye kötü koku yaymasından dolayı yapılacak olan yeni terfi merkezinin modern olacağını belirten Yaşar,  şunları söyledi;

“Yapılacak olan Terfi Merkezi, Bodrum Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucunda uygun yere kuruluyor. Bu terfi merkezi 7 metre derinlikte olacak ve zemin üzerinde 1 metrelik bir yüksekliği olacak. Bu sayede hem görüntü hem de koku sorunu yaşanmayacak. Bunun yanı sıra sahile yakın olmasından dolayı deniz suyu ve diğer terfi merkezine zarar verebilecek dış etmenlerden uzak olmuş olacak. Yeni yapılan terfi merkezinin bir diğer özelliği ise taşınabilir olması. Taşınabilir özelliğiyle ihtiyaç olduğu anda veya yeni bir alanın bulunması durumunda bu terfi merkezinin yerini değiştirebileceğiz.”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.