Anasayfa » Çevre » GÜNDOĞAN’DA KÜÇÜKBÜK SAHİLİ’NDEKİ BİNA YIKILDI

GÜNDOĞAN’DA KÜÇÜKBÜK SAHİLİ’NDEKİ BİNA YIKILDI

03 Mayıs 2018 tarihinde tarafımıza gelen bir ihbar üzerine,  ilk haberini yaptığımız ve ardından mülk sahibinin belge ve bilgilerine yer verdiğimiz Küçükbük Sahilindeki bina için, Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği ve vatandaşlar tarafından dava açılarak hukuki süreç başlatılmıştı.

https://www.bodrumaktif.com/wp-admin/post.php?post=11195&action=edit 

https://www.bodrumaktif.com/wp-admin/post.php?post=11210&action=edit

KÜÇÜKBÜK SAHİLİNDEKİ O BİNA YIKILDI ….YAKLAŞIK 2 YILDIR DAVA KONUSU OLAN YAPI KALDIRILDI

Bodrum’da Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından başlatılan kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği vatandaşların da desteğiyle devam ediyor. Belediye ekipleri, Küçükbük sahilindeki taş binanın yıkım işlemini, mülk sahibi ile birlikte gerçekleştirdi.

Bodrum Gündoğan Mahallesi Küçükbük Sahilinde kıyı kenar çizgisi içinde kalan alanda yapılan 56 metrekarelik taş binanın yasal süreçlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde yıkımına başladı. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile sonradan mülkün sahibi olan Küçükbük Muhtarı Ali Akbulut işbirliğinde gerçekleştirilen yıkımda bazı sivil inisiyatifler ile vatandaşlar da hazır bulundu.
İmara aykırı yapı için önce davacı sonra davalı olan Muhtar Ali Akbulut, binanın yapılmaması için derneklerle birlikte dava açtıklarını, dava süreci devam ederken yeri satın aldığını ama yine de davasından vazgeçmediğini ifade etti.
Yapının yıkılmasının güzel bir örnek olduğuna dikkat çeken Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek de geçmiş dönemde yapı ruhsatı verilen bina için bazı vatandaşların da müdahalesiyle dernek olarak İdare Mahkemesi’ne başvurduklarını, yargıdan yürütmenin durdurulması yönünde karar çıktığını anlattı. Höcek, “Kazandığımız davayı, İstinaf Mahkemesi onayladı. Bugün binanın yıkılması bizim için çok sevindirici bir gelişme” diye konuştu.

https://www.bodrumaktif.com/wp-admin/post.php?post=11210&action=edit

https://www.bodrumaktif.com/wp-admin/post.php?post=11195&action=edit

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.