Anasayfa » Çevre » GÜNDOĞANLILAR SORUYOR” BÜYÜKŞEHİR VE BODRUM BELEDİYELERİ NEDEN YANIMIZDA OLMADI”

GÜNDOĞANLILAR SORUYOR” BÜYÜKŞEHİR VE BODRUM BELEDİYELERİ NEDEN YANIMIZDA OLMADI”

Gündoğan’da, Milli Emlak Müdürlüğü’nce 14 Kasım’da  özel sektöre 30 yıllığına kiralanan halk plajının ihalesinin iptali için dava açan Güngoğanlılar’ın talebini mahkeme red etti.

Bodrum Yarımadası’ndaki 19 kıyı alanının kullanım hakları, 14/15/16 Kasım tarihlerinde yapılan ihalelerle, Mal Müdürlüğü tarafından ikisi üç yıl, 17si 30 yıl olmak üzere özel sektöre verilmişti. Bunlardan biri de  Seba İnşaat Firması’nın 30 yıllığına ihale yolu ile kiraladığı Gündoğan’daki Halk Plajı idi.  Gündoğan Mahallesi sakinlerini adına Sezai Tiyaoğlu, Hülya Ünlü, Sevinç Baştürk, Muğla 2. İdare Mahkemesi’ne  ihalenin iptali ve yürütmeyi durdurma talebi ile dava açtılar. 7.12.2017 ‘de tebliğ edilen tutanaklara göre, davacıların iddia ettiği gibi “telafisi güç veya imkansız zararların doğmayacağı,” ve ihale yasasına ve diğer yasalara uygun olması nedeni yürütmeyi durdurma talebinin de reddine, itiraz yolu kaoalı olmak üere karar verildiği görülüyor.

Şimdi Gündoğanlılar soruyor: “Gündoğan küçük Halk Plajı ihalesinin iptali için açılan davayı kaybettik. Kaymakamlık 08.09.2017 tarihinde bu ihaleye izin vermiş. Gündoğan halkına bilgi vermeden bu izni neye göre verdi ? Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi bu konu da neden yanımızda olmadı ?”

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.