Anasayfa » Politika » GÜRÜN “ENSEYİ KARARTMAYIN”

GÜRÜN “ENSEYİ KARARTMAYIN”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrumlu muhtarlarla yaptığı toplantının bitiminde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Osman Gürün, TürkiyeTürkiye’de içerde ve dışarda yaşanan savaş ortamına değinerek “bir yazarın söylediği gibi  ‘enseyi karartmayın’ dedi.

Muğla’nın büyükşehir olmasından bu yana geçen iki yılda yapılan hizmetlerin ve yatırımların muhtarlara anlatıldığı toplantılara bugün, eski Bitez Belediye Binası’nda  devam edildi. Toplantıya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocaadon, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve Bodrum  mahalle muhtarları katıldı.

b41af939-bdd8-460a-b3c8-4ed52364780c

Toplantıdan satır başları şöyle:

  •  16 Ekim 2014 yılında Muğla’da 551 mahalle muhtarına hizmet vermek için kurulan Muhtarlar Masası’na bugüne kadar Bodrum’dan  273 başvuru ve talebin geldi. 42 muhtardan 34’ü,  444 48 01-8 numarasından Muhtarlar Masası’na ulaşabildiler.
  • Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  “Bodrum ülkemizin ve Muğla’mızın turizm merkezi. Halkımızın geçim kaynağı turizm ve zincirin halkaları gibi birbirine bağlılar. Ülkemizde ve dünyada yaşanan olumsuz gelişmeler turizmi de olumsuz etkileyecek. Buna rağmen yaklaşan turizm sezonu için yerel yöneticiler olarak hizmetleri yerine getiriyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Kamuoyunda aklanmanın sevincini yaşıyorum. Bu süreçte bana inanan, güvenen halkımıza ve çok değerli başkanımız sayın Dr. Osman Gürün’e çok teşekkür ederim.”dedi.
  • Gürün “Büyükşehir Belediyesi olarak iki yıl içinde en fazla yatırım yaptığımız ilçelerimizin başında Bodrum geliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ olarak araç, gereç, malzeme gibi eksikliklerimizi tamamlayarak iki yıl içinde Muğla’ya 247 Milyon 454 Bin lira yatırım yaptık. Bu yatırımın 34 Milyon 746 bin lirası Bodrum ilçemize ait.
  • Mumcular’da daha önce projesi hazırlanarak, hak edilen kredinin geri döndüğü Mumcular’da yapılacak olan çöp deponi alanı ile ilgili olarak Gürün “Muğla ili genelinde çöp deponi alanları ve hafriyat alanları için gerekli çalışmaları yaptık. Bodrum’da uzun yıllardır çözülemeyen çöp deponi alanını belirledik ve ihalesini yaparak, sürecin sonlanmasını bekliyoruz. Hafriyat alanlarını belirledik. Çöp ayrıştırmaları yapılaraki biogaz tesisleri ile elektrik üretimi de yapacağız”
  • Bodrum otogarını Torba kavşağına alarak şehir içi trafiği rahatlayacak. Yeni otogar arazisindeki mülkiyet hakları hukuki süreci çözüldü. rahatlatacağız. Bizler vatandaşlarımıza hizmet vermek için çalışıyoruz. Bodrum Belediye Başkanımız da hakkında açılan davada beraat etti, bizler de mutlu olduk. Baştan beri suçsuz olduğunu biliyorduk, başkanımıza tekrar geçmiş olsun.” dedi.
  • “ARAÇLARIMIZI KOYMAK DURUMUNDAYIZ”
  • Gürün “Bodrumlu minibüs şoförlerinin UKOME’ye (Ulaşım Koordinasyon Daire Başkanlığı’na) müracaat etmeleri ve istenen kriterleri yerine getirmeleri durumunda herhangi bir sorun kalmayacak. Ulaştırma Bakanlığı’nın bu geçişi yapan hat sahiplerine yıllık dokuz bin lira destek verdiğinin altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yıllık bir buçuk milyon kişiyi ücretsiz olarak taşımalarına rağmen bakanlıktan hiçbir maddi yardım almadık,  Belediyeysen taşı diyor. Bir buçuk milyon. Ama taşıyan arkadaşlarımız büyük oranda ücretsiz taşıdığı yolcunun karşılığı olan ücreti hemen hemen alıyor.  Yeni alınacak araçların engelliler için son derece konforlu olmasının yanı sıra içinde yer alacak kamera sistemi ile de güvenli bir taşıma şekline dönüşecek.  Sürücilerimizin giyim kuşamları standart. Sakal tıraşı olmuş ve bakımlı olmak durumundalar. Yani bir kamu görevi yaptığını bilmeli ve kamu görevlisi gibi gerekli yönetmelik ve şartlara uygun davranması gerekir. Söylediğimiz şu; arkadaşlar biz önümüzdeki yaz, yani bu yaz başında artık bize gelen talepleri yerine getirmek ve araçlarımızı koymak durumundayız. Koymadığımız takdirde de vatandaş ‘niye kardeşim benim hakkımı bana vermiyorsun diyor. Benim de görevim bu. Kimseyi mağdur etmeden, kimsenin hakkını zayi etmeden, bu adaletli bir sistemle dönüşümü sağlamaya çalışıyoruz. Şu andan itibaren kimseyi zorlamıyoruz. Kimseye tehditte bulunmuyoruz. Sadece yapacağımızı iki senedir söylüyoruz. Ya sizle yapacağız veyahut da ben bu araçları koymak durumundayım. Gerekirse 200 tane daha araç alırız veya kiralarız yaparız arkadaş. Ben de vatandaşa şunu söyledim bugüne kadar ‘2016 başına kadar bir sabredin. Bakın arkadaşlarla konuşuyoruz, belki onlar da taşıyabilir. Maksadımız sizin çağdaş arabalarla ve ücretsiz olarak faydalanmanız. Ve ben bunlardan 2016’nın başına kadar olur aldım. Şimdi verdiğim sözü yerine getiriyorum. Hak ettikleri, hakları olan, kanuni hakları olanı temin etmekle ilgili benim işim. Ben başka bir şey düşünmüyorum” dedi.

Toplanıtının bitiminde Osman Gürün ” Bizler vatandaşlarımıza hizmet vermek için çalışıyoruz. Umutsuz olmaya hakkımız yok. Ülkemizin içinde bulunduğu durumda, içimizdeki savaş ve güneyimizdeki savaş durumundan ötürü de umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmayalım. Bir yazarımızın dediği gibi enseyi karartmayalım” dedi.

95ab2a9b-8599-401a-9576-5c25e9112817

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.