Anasayfa » Kültür - Sanat » GÜVEN TAZELEDİ

GÜVEN TAZELEDİ

Bodrum’da 3 yıldır faaliyetlerini sürdüren Bodrum Adanalılar Derneği yeni dönem çalışmalarına yeni yönetimle devam edecek.

Kuruluşundan bu yana derneğin başkanlığını yapan Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun  kahvaltılı yapılan kongreye ilişkin şu açıklamaları yaptı.

adanalılar.jpg2“Derneğimizin adı her ne kadar Bodrum Adanalılar Derneği olsa da biz yarımadada yaşayan tüm Çukurovalıları ve dostlarımızı aynı çatı altında toplamayı hedefledik.

Üç yıllık çalışmalarımız sırasında az sayıda yönetici arkadaşımızın fedakarlıklarıyla bu günlere geldik. Üye sayısı her geçen gün artan ve ilgi odağı haline gelen derneğimizde bir yönetim değişikliği ve yeni arkadaşlarımıza sorumluluk vermek amacıyla yeni bir yönetim oluşturduk.

İlk günden bu yana söylediğimiz gibi kesinlikle bölge şovenizmine karşıyız. Çukurova’nın tarihi ve kültürel değerlerini yaşatmak, tanıtmak, gelecek kuşaklara aktarmak ve Bodrum da oluşacak kent kültürüne katkı koymayı hedefledik.

Çukurovalı hemşerilerimizle dayanışmayı güçlendirmek için daha sık bir araya gelmek ve çeşitli sosyal, kültürel etkinliklerle bunu pekiştirmek istiyoruz.Yakın zamanda bir dernek lokaline kavuşmak için çabalarımızı yoğunlaştıracak 9 Ocak tarihinde Çukurova’dan gelecek kamu ve yerel yöneticilerimizin katılımıyla Adana’nın Kurtuluş Günü’nü kutlayacağız.

Bu yıl ilkini yaptığımız Çukurova Günleri’nin ikincisini mayıs 2016 da gerçekleştireceğiz.

Tüm bu çalışmalarımız sırasında bizlere destek olan Bodrum belediye başkanı Sayın Mehmet Kocadon ve Bodrum halkına sonsuz teşekkürler ediyoruz.Ayrıca 1.Çukurova Günlerinde bizleri yalnız bırakmayan Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesiyle Altın Koza A.Ş ye de şükranlarımızı sunuyoruz. Önümüzdeki dönem çalışmaları için Çukurova Belediyelerinin destek ve ilgilerini bekliyoruz.”

Bitez İskele Kafede toplanan Çukurovalılar hem kongrelerini yaptılar, hem de birlikte kahvaltı yaparak, keyifli sohbet etme olanağı buldular.

Yeni yönetimde şu isimler yer aldı.

Ayhan Ongun, Hüseyin Akşen, Kemal Esame, Recai Oktan, Atilla Başman, Yaşar Çelikan,Nihal Ekinci, Fatih Günay,Füsun Özgür, Cengizhan Sancar, Sevim Gergin, Fikriye Duru, Nurettin Peker, Suna Akşen, Barış Uysal, Emira Adım,

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.