Anasayfa » Çevre » HAKKINI ARADI, CEVAP GELDİ “GÜNDOĞAN SEBA EVLERİ İSKELESİ’NDEN DENİZE GİREBİLİRSİNİZ.”..

HAKKINI ARADI, CEVAP GELDİ “GÜNDOĞAN SEBA EVLERİ İSKELESİ’NDEN DENİZE GİREBİLİRSİNİZ.”..

Gündoğan’da Seba Evleri  İskele’sinden denize girmek isteyen vatandaş, görevli ve site sakinleri tarafından engelleme çabalarının ardından BİMER’E başvurdu. Başvuruya Bimer aracılığı ile, Bodrum Belediyesi’nden cevap geldi.

Geçtiğimiz günlerde Gündoğan’da yaşanan ve haber portalımızda yer verdiğimiz olayın ardından, N.S. adlı vatandaş, kısa adı Bimer olan “Başbakanlık İletişim Merkezi”ve Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu. Başvuruda iskelenin yasal olmadığı gibi, kendisinin ve bir başka kişinin iskeleden denize girmek istediğinde, tartaklanarak ve sözlü tacizlerle oradan uzaklaştırıldığını ifade eden N.S’ye gelen cevap şöyle:

VATANDAŞLAR İSKELEYİ KULLANABİLİR

Sayın N.N.S ,

Başvuru Numaranız :774778

Sayın Ni.N.S ; Belediyemiz İmar Müdürlüğü’nün 26.07.2016 Tarih,11680 sayılı, cevabına göre; Bimer müracaatına konu Gündoğan Mahallesinde tapunun 353 ada,1 parsel numarasında kayıtlı taşınmaz üzerinde,yapı ruhsatı eki onaylı mimari projesine aykırı olarak yapılan imalatlar 03.03.2016 tarihinde yapı tatil zaptı düzenlenerek mühürlenmiş,3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 32.ve 42.Maddelerine istinaden encümen kararları alınmış,ilgilisi hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. İskelenin vatandaş tarafından kullanımının engellenmemesi konusunda site yetkililerine gerekli uyarılar yapılmıştır. Bilgilerinize rica ederim.


BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

 

Paylaş

3 yorum

  1. Tesekkuerler yalikavak zabita &çözüm masasi ve belediyede calisan arkadaslara.

  2. Oh bugunude gorcektik arkadaslara yalikavak calisanlarina hizli cozumlerinde ve ilgilerinden dolayi, nasil elestri yapiorsak tasekkurude bir borc biliriz.tesekkuerler hadlerini bildirdikleri ve vatandasin yaninda olduklari icin.chpli belediye boyle olmali vatandasin hakkini savunmali..

  3. Gündoğan sakini

    Peki sonuç ne oldu. Savcılık ne karar verdi. Hala kullanıldığına göre sadece vatandaşın kullanabileceği sonucu mu çıkıyor .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.