Anasayfa » Güncel » HALK EĞİTİM MERKEZİ’NİN YENİ BİNASININ TAPUSU ALINDI

HALK EĞİTİM MERKEZİ’NİN YENİ BİNASININ TAPUSU ALINDI

Halk Eğitim Merkezi’nin yeni binası ve Anaokulu Binası’nın yapımına yaz sezonu bitiminde, yedi dönüm üzerine yapılacak.

Halk Eğitim Merkezi binasının yapılacağı arazide basın açıklaması düzenleyen Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp şu ifadelere yer verdi “Arazinin toplamı 7 dönüm. 7 dönümlük arazinin içerisinde 4172 metrekarelik alan Halk eğitim merkezi için ayrıldı. Geriye kalan alan da Anaokulu olarak yapılacak. Arazi hem belediye hem de vakıfa ait bir arazi. Arazide yüzde 40 inşaat alanı var. Halk eğitim merkezi yaklaşık 1600 metrekarelik alan içerisine kurulacak. Kot farkı nedeniyle arazinin alt kısmında otopark ve Halk oyunları için bir alan yapılacak. Halk Eğitim merkezimizde atölyeler ağırlıklı olacak”dedi.

HALK EĞİTİM2

ENGELLİ KURSİYERLERE ÖZEL SINIFLAR

“Projenin en önemli kısmı engelli kardeşlerimiz için 3 ayrı sınıf yapılması. Görme, duyma ve zihinsel engelli kardeşlerimiz için açılacak bu sınıflar. Bir halk eğitim merkezinde olması gereken her şeyi burada hayata geçireceğiz”.

YAZ SEZONU SONU İNŞAAT BAŞLIYOR

Arazinin tapusunu yeni aldıklarını kaydeden Demiralp, sözlerini şöyle sürdürdü “yatırımla olan kısmı Ankara’da çözeceğiz. Milletvekilimiz Nihat Öztürk ile de bu konuyu görüştük. Bu dönemde alabilirsek yatırım planını alacağız ve alır almaz da Eylül, Ekim gibi projeyi hayata geçireceğiz”dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.