Anasayfa » Çevre » “HAREMTAN TEKNELERİN TRANSİT GEÇİŞ ALANIDIR. YAT YANAŞMA İSKELESİ OLAMAZ”

“HAREMTAN TEKNELERİN TRANSİT GEÇİŞ ALANIDIR. YAT YANAŞMA İSKELESİ OLAMAZ”

Değirmenburnu Mevkii, Haremtan Koyu’na bir özel firma tarafından “yelken klubü-su sporları-yat yanaşma iskelesi ” projesi için yapılan ÇED başvurusunu, bazı çevrelerde adı geçen AK Partili İşadamı Kadri Amrağ’a sorduk.

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne, Değirmenburnu Mevkii-Haremtan Koyu’na ;  Atik Mücevherat Gıda İnşaat Tekstil Turizm Elektronik Mobilya Ve Petrol Ürünleri San. Tic. Ve Ltd. Şti. tarafından yapılan ÇED başvurusunda”yelken klubü-su sporları-yat yanaşma iskelesi ” yapılması planlanan  proje için  “alanda mevcut durumda 9955,51 m2 alanda dolgu yapılmış olup, bu dolgu alanı Maliye Hazinesi Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünden kiralanmıştır” denilmekteydi.

Haberimizin yayınlanmasının ardından kamuoyu, aynı bölgede Emrağ İnşaat tarafından yapılan inşaatlar nedeni ile, bu projeyi de Emrağ İnşaat ile ilişkilendirerek bizlere ulaştı. Emrağ İnşaatın sahibi, AK Parti Muğla İl Disiplin Kurulu üyesi Kadri Emrağ’ın isminin anılması nedeni ile, öncelikle AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’e sorduk. Demiralp “böyle bir projeyi ilk kez sizden duyuyorum.  Hiçbir bilgim yok, ancak en kısa zamanda bilgi alırız” dedi.

KADRİ AMRAĞ “ÖNCE BEN KARŞI KOYARIM”

Kendisine telefonla ulaştığımız Amrağ “Ben de sizin yaptığınız haberle bilgi sahibi oldum. Benim adımın geçmesini de anlamış değilim. Projeye ben de baktım. Orası 1990ların sonlarında rasgele doldurulmuş bir dolgu alanıdır ve yenisinin de yapılması veya oraya yat yanaşma iskelesinin yapılması teknik olarak mümkün değildir. Kaldı ki, yine o koy, o mevkii deniz araçlarının transit geçiş yoludur. O nedenle de yanaşma iskelesi yapılamaz. İncelediğim kadarı ile de, sadece bu proje çalışması için kiralanmış. Yani, projenin ve ÇED raporunun onaylanacağını hiç sanmıyorum. Bırakın bu projeye dahlimi, önce ben karşı dururum böyle bir yapılanmanın karşısında” dedi.

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan başvuru ile ilgili detay bilgiden alıntılar özetle şöyle:

“MUĞLA ili BODRUM, ilçesi ESKİÇEŞME MAHALLESİ DEĞİRMENBURNU mevkiindeki ATİK MÜCEVHERAT GIDA İNŞAAT TEKSTİL TURİZM ELEKTRONİK MOBİLYA VE PETROL ÜRÜNLERİ SAN. TİC. VE LTD. ŞTİ. tarafıdan yapılması planlanan YELKEN KLÜBÜ, SU SPORLARI VE YAT YANAŞMA İSKELESİ projesi ile ilgili olarak MUĞLA Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Başlık Sayfası:

Proje Sahibinin Adı : ATİK MÜCEVHERAT GIDA İNŞAAT TEKSTİL TURİZM

ELEKTRONİK MOBİLYA VE PETROL ÜRÜNLERİ SAN. TİC. VE LTD. ŞTİ.

Adresi : Eskiçeşme Mahallesi Haremtan Sokak No:2 Bodrum / MUĞLA

Telefon, GSM ve Faks Numarası : Tel : +90 507 430 23 87 Faks :–

e-posta : suvatmetin@gmail.com

Projenin Adı : YELKEN KLÜBÜ, SU SPORLARI VE YAT YANAŞMA İSKELESİ

Proje Bedeli : 9.000.000 TL (Dokuzmilyontürklirası)

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.