Anasayfa » Güncel » HER GÜN BİR HEKİM ONLAR İÇİN NÖBETTE

HER GÜN BİR HEKİM ONLAR İÇİN NÖBETTE

Türkiye’de ilk kez can dostlar için veteriner hekimler 7/24 hizmet vermeye başladı. Muğla Veteriner Hekimler Odası tarafından başlatılan uygulamada Bodrumda  her gün bir veteriner kliniği nöbetçi olacak. Oda başkanı Serkan Alpözen yaptığı açıklamada “Sahipli ve sahipsiz hayvanlarımıza 24 saat sahip çıkmak ve onların yaşamlarına daha çok destek olabilmek amacı ile nöbetçi veteriner hekim uygulamasını başlattık. Ayrıca bu uygulama ile  çalışan hekimlerimizde rahat nefes alacak, Türkiye’de ilk kez düzenlenen uygulamayı önümüzdeki haftalarda diğer ilçelerimizde yaygınlaştıracağız” dedi.

Muğla Veteriner Hekimler Odası tarafından Türkiye’de ilk kez bir uygulama ile Bodrum ilçesinde Nöbetçi Hekim Uygulaması’na geçildi. Bodrum’da görev yapan 25 veteriner klinikten 12 tanesi nöbetleşe olarak haftanın yedi günü, günün 24 saati , 1 Mayıs tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı. Uygulama Bodrum’daki hayvanseverleri ve hayvan sahiplerinde de büyük sevinç yarattı.

Türkiye’de ilk olan nöbetçi veteriner hekim uygulamasının ilk  5 gün içerisinde sahipli sahipsiz 16 vakanın geldiği ve müdahale edildiği belirtildi.

CAN DOSTLARA VERİLEN ÖNEMİ ORTAYA KOYUYOR

Saat 02.30 da kedisini Animal Center Veteriner Kliniği’ne otomobilin çarptığı ve bacaklarının kırıldığı kedisini getiren evli ve bir çocuk 2 torun sahibi 63 yaşındaki Dilek Doğan “3 kedim ve 1 köpeğim var, gece yarısı kedilerimden birine evin önünde otomobil çarptı,. nöbetçi hekim uygulamasını öğrendiğim için hemen kedimi kliniğe getirip tedavisini yaptırdım, özellikle yaz aylarıda yoğun zehirlenme ve trafik kazalarına maruz kalan hayvanlar için nöbetçi veteriner hekim uygulaması çok önemli bir adım, çünkü bu uygulama can dostlara verilen önemi bir kez daha ortaya koyuyor,hayata geçiren yetkilileri teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA DİĞER İLÇELERDEDE YAYGINLAŞTIRILACAK

Bodrum’da başlayan nöbetçi hekim uygulamasının önümüzdeki aylarda Fethiye ilçesinden başlamak üzere yaygınlaştırılacağını ve nöbetçi hekim listesinin http://mugla-vho.org/2-mayis-2018-bodrum-ilcesi-nobetci-veteriner-hekimi/

internet sitesinden takip edilebileceğini belirten oda başkanı Serkan Alpözen “Sahipli ve sahipsiz hayvanlarımıza 24 saat sahip çıkmak ve onların yaşamlarına daha çok destek olabilmek amacı ile nöbetçi veteriner hekim uygulamasını başlattık. Ayrıca bu uygulama ile  çalışan hekimlerimizde rahat nefes alacak, Türkiye’de ilk kez düzenlenen uygulamayı önümüzdeki haftalarda diğer ilçelerimizde yaygınlaştıracağız. Yaklaşık 350 veteriner hekimimizin bulunduğu ilimizde bu konuda yerel idareler ve STK’lar ile işbirliği yaparak nöbetçi hekim uygulamasının başladığını ve yararlarını hayvanseverlerle paylaşacağız, ulaşabildiğimiz hayvan sahiplerinede uygulamayı SMS ile duyuracağız. Bu uygulama ile ayrıca büyük özveri ile çalışan veteriner hekimlerimizin üzerindeki baskıda hafiflemiş  olacak” dedi.

 

mayıs ayı veteriner hekim çizelgesidir

17 Mayıs 18 PERŞEMBE ANİMAL CENTER VETERİNER KLİNİĞİ

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.