Anasayfa » Kültür - Sanat » HER VEDA ELVEDA DEĞİLDİR

HER VEDA ELVEDA DEĞİLDİR

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Yazın Grubu, 11 Mayıs Çarşamba Günü yazar Namık Kuyumcu’yu konu ediyor.

 

 

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Yazın Grubunun davetlisi olarak Bodrum’a gelen Namık Kuyumcu ile, 11 Mayıs 2016 günü saat 19.00 dan itibaren Bodrum- TRAFO’da söyleşi ve imza günü düzenleniyor. Söyleşinin başlığı “Aşk Özgürlük ve Yüzleşme”

AFİŞ

“Talan Bir Ömrün Ortasında”, “Belki Bir Şarkı”, “Bir Şakayım Dünyada” ve “Aşk Bağışlamasın” isimli dört şiir kitabıyla birlikte “Aşkın Rengi Siyahtır” ve “Bir Başkadır Alsancak” isimli deneme kitaplarıyla kendisine geniş bir okur kitlesi edinen Namık Kuyumcu, bu ilk romanında masalların ve destanların sisli hatıralarda kaybolup gitmesine itirazı olan günümüz Amazonlarının çarpıcı hikâyesini anlatıyor.

“Her Veda Elveda Değildir” romanında erkek egemen bir dünyaya kafa tutma cüretini gösterebilen bilinçli ve korkusuz kadınların ibretlik yaşamlarını kaleme alan Namık Kuyumcu, okura hem soluksuz okuyacakları sürprizlerle örülü bir serüven, hem de içsel çatışmalarla dolu bir yüzleşme vaat ediyor.Yazar Namık Kuyumcu’nun, “Her Veda Elveda Değildir” adlı yeni romanı ilk baskısıyla kitabevi raflarındaki yerini aldı.

 

Gidişler belki de aşkın kirlenmemiş yüzüdür…

“Her veda elveda değildir” adlı romanın arka kapağında şu sözlere yer veriliyor:

“Aşk ve yüzleşmenin öyküsü… Erkek egemen dünyaya karşı, bilinçli kadınların tercihlerini korkusuzca yaşayışları… Masalların ve destanların sisli hatıralarda kaybolup gitmesine itirazı olan günümüz Amazonlarının soluklu hikâyesi… “Sevmek kadar sevişmek de emek ve hünerdir…” diyen cesur kadınların erkekleri ve ezberleri bozan aşk yolculukları… Kahramanları kadar samimi bir yazarın kaleminden, son yılların en cesur ve sürükleyici romanı… Bitmeseydi keşke diyeceksiniz…”

“Sonuna kadar gitmeyi becermiş olup olmadığından emin değildi. Belki de sadece âşık olmakla yetinmişti. Hüner, aşkı taşıyabilmek ve gittiği yere kadar sürdürebilmekti biraz. Aşk anarşistti: Hem yay, hem ok, hem de hedef olmayı her zaman becerir, hiçbir güce boyun eğmez, hiçbir dayatmaya ve zora gelmezdi. Aşk, sadece varoluşu için, yaşayabildiği ve yaşatabildiği kadardı. Vakti gelmişse, aşk daima giderdi…”

NAMIK KOYUNCUNAMIK KUYUMCU

Konya Ereğli’de doğdu. Yurtiçi ve yurtdışında gazete ve dergilerde şiirleri, yazıları yayımlandı. Birçok şiir ödülü aldı. Talan Bir Ömrün Ortasında, Belki Bir Şarkı, Bir Şakayım Dünyada ve Aşk Bağışlamasın isimleriyle, dört şiir kitabı; Aşkın Rengi Siyahtır ve Bir Başkadır Alsancak isimleriyle de iki ayrı deneme kitabı yayımlandı. Aşkın Rengi Siyahtır ismiyle film senaryosu yazdı. Şiirlerinin bazıları İngilizce ve Fransızca’ya çevrildi… 1990 yılında kurulan Piya ve Zed Yayınları’nın kurucularından oldu. Ütopiya ve Kunduz Düşleri ismindeki dergilerin yayın kolektifinde yer aldı. 1999- 2004 yılları arasında; İzmir Büyükşehir Belediyesi Yayıncılık Şti.nin editörlüğünü yaptı. Uluslararası İzmir Şiir Festivali’nin kurucusu ve yürütücüsüdür. Konak Belediyesi Sanat Danışmanıdır. Her Veda ELVEDA Değildir isimli kitabı, yazarın ilk romanıdır. İzmir’de yaşamaktadır.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.