Anasayfa » Politika » “HER ZAMAN, HER YERDE SENİNLEYİZ”

“HER ZAMAN, HER YERDE SENİNLEYİZ”

Görevi kötüye kullanıp, imar kirliliğine neden olma ve ruhsata aykırı olarak yapılara izin verme iddiasıyla hakkında iki belediye çalışanı ile açılan davada, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Başkan Mehmet Kocadon, bugün yapılan belediye meclis toplantısı öncesinde yaklaşık 500 kişi tarafından alkışlarla karşılandı.

Başkan Kocadon, ‘Her zaman her yerde seninleyiz’, ‘Bodrum seninle gurur duydu gurur duyuyor’ sloganlarıyla kendisini karşılayan kalabalığa “Benimle olduğunuz için teşekkür ederim. Sizleri üzecek, başınızı yere eğdirecek hukuk dışı bir şey yapmadık” diyerek toplantının yapılacağı Heradot Kültür Merkezi’ndeki salona girdi.

Toplantının açılışı konuşmasını yapan Başkan Kocadon, hakkında imar kirliliğine neden olma ve ruhsata aykırı olarak yapılara izin verme iddiasıyla belediye çalışanı ile açılan davada verilen karara saygılı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bu süreç sadece benim için böyle değil. Türkiye‘deki birçok belediye başkanı arkadaşımız için bu durum geçerli olabilir. Önemli olan yargılama sürecinin devam etmesi. Bugünlerde Belediyeler Yasası yeniden gündemde, Bu ve buna benzer yöneticileri zora sokmayı önleyici yasalar düzenlenebilir. Biz daha öncede bu süreçlerden geçtik. Zaman zaman bakıyoruz başkalarının yaptıkları yanlışlar başkanları da zora sokuyor. Tabiki bunlar Türkiye‘nin demokrasiye geçişi sürecinde yerine oturacak,. Biz de bu olaylarda bir basamaksak kendimizle gurur duyarız. Önemli olan koltuklardaki başkanlık değildir. Koltuklardan gittikten sonra gönüllerde başkan olarak kalabilmektir. Bodrumhalkı zaten bunu daha öncede gösterdi. Göstermeye de devam ediyor.”

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi İmar İşleri eski Müdürü Haluk Aytı ve İmar müdürlüğü’nde görevli personel Emin Gümüş, görevlerini kötüye kullandıkları, imar kirliliğine neden oldukları ve ruhsata aykırı olarak yapılan yapılara izin verdikleri iddiasıyla 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandıkları Bodrum 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi‘nde 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.