Anasayfa » Güncel » HERKESİN KONUŞTUĞU MECLİS

HERKESİN KONUŞTUĞU MECLİS

Bodrum Belediye Meclisi’nin 2016 yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı ilginç dialoglara sahne oldu. Dinleyicilerin, MHPli üyelerin uzun uzun konuştuğu toplantıda, Başkan Kocadon’un kimsenin sözünü kesmemesi dikkat çekti. 

Bodrum Belediye Meclisinin 2016 yılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda, 9 gündem maddesi ile ek 3 gündem maddesini de görüştü. MHP’ li Meclis üyesi Şakir Açıkgöz söz aldığında; özellikle bodrum belediyesi imar servisindeki aksaklıkları dile getirerek, Başkan Kocadon’a “Biz sizin ceza almanızı istemiyoruz başkalarının kabahatleri size neden ceza olarak yansısın, mahkemenin sizin hakkınızda verdiği karara üzüldük.”diyerek, vermiş oldukları beş kişiden oluşan imar takip ihtisas komisyonu kurulması önergesini  yineledi. Önerge, bu komisyonda oluşacak kişileri başkanın belirlemesi şeklinde kabul edildi. Toplantının sonlarına doğru,  MHP’li Meclis Üyesi Hülya Aşkın toplantı sonunda söz alarak bugün ilk defa konuşmalarının kesilmeden dinlendiğini söyleyerek şöyle konuştu;

“Bugün tüm söylediklerimizin sizin tarafından kayda alınıp dinlendiği, kimsenin sözü kesilmeden dilekleri dile getirildiği için, grubum ve şahsım adına size teşekkür ediyorum. İkinci birşey de halkım ve buradaki dinleyicilerim adına ve Ayhan hanım adına. Ayhan hanım bile bu mecliste ilk defa bu kadar rahat konuşabildi. Onun adına da size gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonraki meclislerde de, toplantılarda da bu şekilde katılımcı olarak geçmesini diliyorum” dedi. Hülya Aşkın’ın bu sözlerinin ardından MHP’li meclis üyeleri ve salondaki izleyicilerden alkış geldi.

TURGUTREİS GÜNDEMDEYDİ

Turgutreis’te AYDEM tarafından sürdürülen kazı ve çalışmaları gündeme taşıyan MHP’li Meclis Üyesi Süleyman Mazı, “Turizm sezonu başladı. AYDEM’in çarşı bölgesinde yaptığı çalışma hala devam ediyor. AYDEM, kimden yetki alarak böyle bir dönemde çalışma başlatabiliyor?” diye sordu. Süleyman Mazı, Turgutreis’in en işlek bölgelerinden Barlar sokağı ve çarşı mevkiinde sökülen kilit taşları yerine, ilçeye beşinci sınıf bir görüntü veren asfaltlama çalışması yapılmasını da eleştirdi. Süleyman Mazı, GMK bulvarında başlatılan çalışmayı ve yeşil alanların bakımsız kalmasını da meclis gündemine getirerek, “Bu alanlarda sulama yapamaz mıyız. Turgutreis’in merkezinde tam anlamıyla içler acısı bir görüntü var. Turizm sezonu başlıyor. hangi tarihte çalışmalar tamamlanacak ve Turgutreis yaşanabilir bir hale gelecek merak ediyoruz” diye konuştu. MHP’li Meclis üyesi Remzi Güngör de Bitez’de ve Göltürkbükü’nde iki ayrı vatandaş tarafından kapatılan yolları gündeme getirdi. Güngör, yolların ne zaman trafiğe açılacağını ,belediyenin bu konuda bir çalışması olup olmadığını sordu. Sorulara yanıt veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise her iki caddeyle ilgili teşebüste bulunduklarını belirterek, “Mülk sahipleri dinlenerek uzlaşmayla yolun açılmasını sağlayacağız. Bu yollar mahkeme kararıyla kapatıldı. Görüşüp, yolları tekrar ulaşıma açabileceğimizi düşünüyoruz” dedi. Başkan KOcadon, Turgutreis’te AYDEM tarafından devam ettirilen çalşmalarla ilgili ise, şunları söyledi: “Yasalar, tüm Türkiye için yapılıyor. Ama turizm bölgelerinde bunların daha dikkatli davranılarak yapılması gerekiyor. Resmi kurumlara ödenek Nisan ayında aktarılıyor. Bİzde sezon başlangıcı ama Türkiye’de bahar yeni gelmiş oluyor. Bunun sebebi bu. Sezon geldi, yaptırmayalım bu çalışmayı dediğimiz zaman da AYDEM yetkilileri, ‘Sezonda elektriksiz kalırsanız, sorumluluk bizde değil’ diyerek kağıt imzalatmaya çalışıyor. Gümbet’te de aynı sıkıntıyı yaşıyoruz.” Kocadon, asfaltlama ve yeşil alanlarla ilgili çalışmalar konusunda ilgili birimlere ‘hızlanın’ talima

KATI ATIK PROJESİ

Toplantı sonunda söz alan Ayhan Eyikocak adlı vatandaş, Mumcular bölgesinde yapılacak olan katı atık tesisi projesi ile ilgili olumsuz görüşünü dile getirdi. Eyikocak bu konu ile ilgili yapılacak birşey var ise yol yakınken karar verilmesini talep etti.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.