Anasayfa » Kültür - Sanat » “HOCALARIN HOCASI” BODRUM’DA

“HOCALARIN HOCASI” BODRUM’DA

Turgutreis Sanatçılar Derneği, 15/16 Ekimde başlayacak Türkiye’nin en ünlü dansçı ve eğitmenlerinden Arif Alaşan yönetimindeki Latin dansları, Salon Dansları ve Sirtaki çalışmaları öncesi,  8 Ekim 2017 Pazar günü Bodrum’lu sanatçıları,  sanat severleri Ekol Sanat Noktasını ziyarette bulunmaya ve tanışmaya davet ediyor.

Turgutreis Sanatçılar Derneği kış ve 2018 sezonunda Ekol Sanat Noktası’ndaki mekanlarında gerçekleştirecekleri çeşitli sanat disiplerindeki faaliyetlerini tanıtmak ve tanışmak amacı ile;  8 Ekim 2017 Pazar günü Bodrum’lu sanatçıları, sanat severleri bekliyor. Dernek, 15/16 Ekim’de başlayacak dansın sınır tanımayan adımlarını Bodrum  Turgutreis’e taşıyan hocaların hocası olarak tanınan ve dünyaca bilinen Türkiye’nin en ünlü dansçı ve eğitmenlerinden Arif Alaşan yönetimindeki Latin dansları, Salon Dansları ve Sirtaki çalışmaları Bodrum’un Turgutreis’in sanatsal yaşamına renk ve ahenk katmaya hazırlanıyor.

 

HOCALARIN HOCASI

Arif Alaşan

Dansın sınır tanımayan adımlarını Bodrum  Turgutreis’e taşıyan hocaların hocası olarak dünyaca bilinen, Türkiye’nin en ünlü dansçı ve eğitmenlerinden Arif Alaşan yönetimindeki Latin dansları, Salon Dansları ve Sirtaki çalışmaları ise 15/16 Ekim’de başlıyor. İstanbul kökenli olan Arif Alaşan,  1983 yılında  Arif Alaşan Estetik Dans Merkezleri’nin ilkini kurarak ve   bünyesinde müfredat programı işleyerek sertifika / diploma verebilen Türkiye’nin ender kurumlarından bir tanesi olmuştur. Alaşan, aynı zamanda Türkiye’de otorite olan T.C Cimnastik Federasyon bünyesinde yer alan ‘DANS SPORUNUN’ başkanıdır. Alaşan; dansın aynı zamanda insan içinde var olan enerjiyi, hareket enerjisine döndürmek için güzel bir yöntem olduğunu vurgulayarak “Dansların kendine has büyüsü ile insanlar; mutlu, özgüven kazanmış, hayattan keyif alan, sosyal hayatta da takdir edilip beğenilen kişi gibi olmak gibi özelliklere de sahip olabilirler” diyor.

 

 

SANATA YOL AÇIYORUZ

Dernek Başkanı Ayhan Uncuoğlu “Sanata Yol Açıyoruz.  Bodrum’da yaşayan ve sanatı hayatlarının değişmez bir parçası olarak görenlerin işbirliği ile kurulan Turgutreis Sanatçılar Derneği, Ekim ayında kendileri gibi sanatı ön plana alanlarla buluşuyor ve eğitim, işbirliği ve tasarım içeren çalışmalarını başlatıyor. Kendi sanatsal alanlarında bilinen isimler ile yola çıkan TSD;  resim, temel sanat, seramik, ahşap oyma, heykel, çini, ahşap tasarım gibi atölye çalışmaları, müzik alanında piano, gitar, ritm-perküsyon, solfej ve şan, dans alanında latin dansları, salon dansları ve sirtaki başlıkları altında çalışmalarını sürdürecek. Hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilecek çalışmalar ile, özellikle de çocuk atölyeleri ile çocuklara ve gençlere sanatın değer ve önemini aktarmak, tanıtmak ve bu konuda ki altyapıyı aktarmak gibi hedefimiz var” diyerek, amaçlarını özetliyor.

Faaliyetlerine başlama öncesinde Turgutreis Sanatçılar Derneği 8 Ekim 2017 Pazar günü Bodrum’lu sanatçıları,  sanat severleri Ekol Sanat Noktasını ziyarette bulunmaya ve tanışmaya davet ediyor.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.