Anasayfa » Kültür - Sanat » HUYSUZ HOCA “KİSS” YAZILI BAYRAKLARLA YARIŞIYOR

HUYSUZ HOCA “KİSS” YAZILI BAYRAKLARLA YARIŞIYOR

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen The Bodrum Cup’ın Bodrum etabının ikinci günü ” Prof. Dr. Galip Beygü İsen Etabı”‘ Yalıkavak-Leros olarak sabah saatlerinde başladı. Teknelerin direklerine, 15 Eylül’de aramızdan ayrılan İsen’in “kiss” yazılı fotoğraflı bayrakları çekildi.

30 yıl önce Bodrum’da “Ahşap Yelkenli Yat Yarışları” adı altında başlayarak, son yıllarda uluslararası boyuta taşınan  “The Bodrum Cup” ın kurucularından, Bodrum Sevdalısı denizci, Bilgi Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Galip İsen’i geçirdiği trafik kazasının ardından, 15 Eylül 2018’de kaybetmiştik. Sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında yaptığı yorumları “kiss” diyerek sonlandıran ve deniz, doğa, hayvan dostu, gazeteci, yazar, düşünür, öğretmen, bilim insanı, bilge adam Galip İsen’i Bodrumlular ve dostları  “Huysuz Hoca” diye  tanımlardı. 

The Bodrum Cup  Organizasyona 76’sı yarışmacı olmak üzere 200’e yakın teknenin katıldığı bildirildi.Yarışlar öncesi basın mensuplarına açıklama yapan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, şunları söyledi:
“Rekor bir katılım var. Tekne sayısı devamlı artmakta. Bugün ilk yarışımız var. Hava biraz bulutlu, rüzgar az bekliyoruz ama inşallah çok keyifli bir yarış olacak. Ciddi sayıda yabancı katılımı var. Her yıl sayımız artmaktaydı ama bu sene daha fazla. Şu anda 165 tekne kaydımız var. Misafir teknelerimiz devamlı artmakta. Bunlarla birlikte filo 200 tekneye yaklaştı. Yarışan 76 teknemiz var. Onlar için de güzel bir yarış olmasını diliyorum. 6 ülkeden misafirimiz var. 30 yıl üst üste katılan Hollandalı yarışmacılarımız var. Eski İngiltere olimpiyat şampiyonları komodorumuzun teknesinde yarışıyorlar.”
The Bodrum Cup’ın ekonomiye hem doğrudan hem de dolaylı katkıları olduğunu ifade eden Uysal, “İstanbul çok büyük bir şov oldu. Burada üretilen tekneleri İstanbulluların ziyaretine açtık. Dolayısıyla yabancı broker ve uluslararası denizcilik camiasından birçok kişiyi ağırladık. Oradan aldığımız geri bildirimler çok olumlu. Bundan sonrasının herkes için çok daha hayırlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Fotoğraflar: Leda Kazancıyan, Ayşe Temiz, Çiğdem Erko

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.