Anasayfa » Çevre » İHALENİN AÇIKLANMASINI İSTEDİ

İHALENİN AÇIKLANMASINI İSTEDİ

AK Parti Bodrum İlçe Örgütü Başkanı Çiğdem Demiralp, Mumcular Saz Köy Akdam mevkinde, 2013 yılında bakanlıkça onaylanan ve 2015 yılında Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne geçen “katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi” ile ilgili belediyenin ihale detaylarını açıklamasını isteyerek, “Sazköy’de çöplük istemiyouz”  imza kampanyası başlattını açıkladı.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, imza kampanyası öncesinde yaptığı açıklamada, Akdam’a yapılacak tesisin sözde katı atık depolama tesisi olduğunu, ancak kendilerine göre “vahşi depolama” alanı olduğunu belirtti.

Demiralp, “Biz bu projeye hayır diyoruz. Bunu eyleme dönüştürmek istedik. Bu nedenle imza kampanyası başlattık. Konuyu, vekillerimiz de Meclise taşıdı. Bakanlarımızın haberi var.” dedi.  Belli bir sayıda imzaya ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Demiralp, kampanya tamamlandıktan sonra toplanan imzalarla birlikte yargı sürecini başlatacaklarını açıkladı.

Proje nedeniyle Sazköy’de 7 bin ağaç kesileceğini de belirten Demiralp, şunları söyledi:

“Biz projeye değil, ağaçların kesilmesine karşıyız. Üstelik 7 bin rakamı Bodrum için önemli bir değerdir. Karaovayı önemsiyoruz. Oranın çöplük olmasını istemiyoruz. 7 bin ağacın kesilmesine göz göre göre seyirci kalmamalıyız. Herkesi imzaya davet ediyoruz. Biz projeye karşı değiliz. İhanet de etmiyoruz. İhanet, 7 bin ağacın kesilmesidir diyoruz. Karaova’nın vahşi depolama ile çöplük haline getirilmesi mümkün değildir, olması da doğru değildir. Projenin gerçekten uygulanacağını düşünseydik destek verirdik. Tıpkı zamanında verdiğimiz gibi. Ancak biz vahşi depolamaya karşıyız.”

Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleyi kamuoyuna açıklamasını isteyen Demiralp, “Paraları olursa, ileride katı atık entegre tesisine dönüştüreceklerini ifade ediyorlar. Biz bu nedenle karşıyız” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.