Anasayfa » Politika » İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİLERİ KUCAKLADI

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİLERİ KUCAKLADI

 

BODRUM’da kendisi gibi Eğitim-Sen’li 8 öğretmenle birlikte meslekten ihraç edilen, sesini duyurmak için eylem yapan ilkokul öğretmeni 42 yaşındaki Engin Karataş’a, Kabahatler Kanuna muhalefetten para cezası kesildi.

Para Cezasına Rağmen Eyleme Devam

BODRUM’da kendisi gibi Eğitim-Sen’li 8 öğretmenle birlikte meslekten ihraç edilen, sesini duyurmak için eylem yapan ilkokul öğretmeni 42 yaşındaki Engin Karataş’a, Kabahatler Kanuna muhalefetten para cezası kesildi. Ancak cezaya rağmen durmayan Karataş, eylemine bugün kaldığı yerden devam etti.

Bodrum’daki Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan evli 1 çocuk babası Engin Karataş, geçen 29 Ekim’deki kanun hükmünde kararnameyle kendisi gibi Eğitim- Sen’li 8 öğretmenle birlikte ihraç edildi. Karataş, 4 ila 7 Ocak arasında Belediye Meydanı’nda, eskiden görev yaptığı okula 50 metre uzaklıkta tek kişilik eylem yaptı. ‘İşimi ve öğrencilerimi istiyorum’ yazılı döviz tutan Karataş, merak edip kendisiyle konuşanlara haksız yere ihraç edildiğini ve görevine dönmek için yaptığı tüm girişimlerden sonuç alamadığını söyledi. Karataş, yaptığı eylemler sonunda hep ‘polise mukavemetten’ gözaltına alındı.

8 Ocak’ta eylemini bitiren Karataş, geçen pazartesi günü bir süre ara verdiği protestosuna tekrar başladı. Bugün de Belediye Meydanı’na gelen Karataş’ı eylem yaparken gören öğrencileri ise kısa süreli şaşkınlık geçirdi. Öğretmenlerine sarılarak öpen minikler, “Öğretmenim burada ne yapıyorsunuz” deyince duygulu anlar yaşandı. Eylemde Karataş’ın, öğrencilerinin yaptığı resmi ve velilerden birinin OHAL’e yazdığı dilekçeyi yere yapıştırdığı görüldü.

Öğrenci ve veliler Karataş’ın yanından ayrıldıktan bir süre sonra polisler yanına geldi

YİNE GÖZALTI

8 Ocak’ta eylemini bitiren Karataş, dün bir süre ara verdiği protestosuna tekrar başladı. Eylemin ikinci saatinde 3 polis memurunca gözaltına alınan Karataş’a, Kabahatler Kanunu’na göre 227 lira para cezası kesildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest kalan Karataş, bugün yine elindeki pankartıyla Belediye Meydanı’na gelerek eylemine devam etti. Yaklaşık 25 dakika sonra Karataş, tekrar polis tarafından gözaltına alındı. Kale noktasındaki polis karakoluna götürüldü.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.