Anasayfa » Güncel » “İMAR DURUMUMUZ KENTİMİZİ KORUDU”
?

“İMAR DURUMUMUZ KENTİMİZİ KORUDU”

Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Bodrum’daki yerel ve ulusal basın mensupları, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve İsmail Altındağ ile Bodrum Belediyesi Birim Müdürleri ve Birim Sorumluları katılarak, çalışmalar değerlendirilerek kamuoyuna aktarıldı.

Toplantıdan satır başları:

DEPREM

” 1. derece deprem kuşağında yer alan Bodrum’da yıllardan bu yana uygulamayı sürdürdüğümüz 2 katlı yapı iznini temel alan imar durumunun bir kenti nasıl koruduğunu tüm Türkiye ve tüm dünya gördü. Medeniyetin ve hoşgörünün simgesi, dünya markası turizm kenti Bodrum’un her açıdan ne kadar güvenli bir yer olduğu yeniden anlaşıldı. Buradan projelere imza atan, sıkı denetimler yapan  Bodrum TMMOB Bileşenlerine,  bütün mimar, mühendis, yer bilimcisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum”

TURİZM VE ESNAF

Limandaki seyyar satıcılar hakkında gelen soru ile ilgili Taner Uslu, “Oradaki esnaf arkadaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için İsmail başkanımızla görüşüldü ve o arkadaşlara Bodrum Belediyesi yetki ve sorumlulukları içerisinde işlerine devam edebilmeleri için olanak sağlamaya çalışacağız.” açıklamasını yaptı.

“Geçen sene sıkıntılı bir yıl geçirmiştik ancak bu sene düzeltiriz, biraz daha iyi oluruz. İnşallah esnafımızın da yüzü güler diye düşünmüştük ama sizin de bildiğiniz gibi çok zorlu bir süreçten geçmekteyiz.  Biz de belediye olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Bayramda belki bazı yaraları sarabiliriz. Bayramdan sonra da turizm sezonu biraz daha iyi giderse esnafımız da kendini toparlar diye düşünüyoruz.” “Ancak, esnafımızın da bize yardımcı olması gerekiyor. Bazı konularda, geçici değil kalıcı çözümler gerekiyor.

“Tatilini Bodrum’da geçiren ve geçirecek olan yerli ve yabancı misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek için tüm ekiplerimiz gece-gündüz çalışarak aksaklıkları gideriyor. Maalesef belediyemize iletilen şikayetlerin birçoğu Belediyemizin yetki ve sorumluluk alanlarına girmeyen konuları kapsıyor ancak belediyemiz, ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu problemleri çözmek için büyük çaba sarf ediyor.”

MALİ DURUM

İsmail Altındağ, belediyenin mali durumu hakkında yöneltilen soruyu da, “Bu bir süreçti biliyorsunuz, 3 sene önce 10 tane belediye kapatılmıştı sizin de bildiğiniz gibi. 1 yıl baya bir sancılı geçti ama o süreçten sonra plan program yaptık, çok çabuk toparlandık. Şu anda Bodrum Belediyesi’nin esnafa borcu yok, personele maaşı ve ikramiyeleri günü gününe ödeniyor. Ayrıca işlerin ilerlemesi için 103 adet makine aldık.” şeklinde cevapladı.

Bodrum Belediyesi olarak yapılan çalışmaları da değerlendiren Taner Uslu, “Asfalt şantiyemizi tamamen yenileyerek şantiyeyi sıfırdan kurduk. 14 adet kamyonumuz vardı, onları dönüşümlü kullanıyorduk. Bu dönem 7 adet tır aldık ve hepsi göreve başladı. 2 tane CSP aldık bunların hepsi sıfır. Asfalt kaymak gibi şeklindeki tabirin Bodrum’da da kullanılması için 1 tane finisher aldık. Bu makinalarımızı taşımak için de büyük  TIR aldık. Silindirimize yeni bir silindir daha ilave ettik. Paletli gavetör, belden kırma ve forklift aldık. Ayrıca bir tüp kamyonu aldık ki asfalt şantiyemiz için sürekli bize doğal gaz taşıyor. ”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.