Anasayfa » Güncel » İMİ KOLEJİ, MOĞOLLAR KONSERİ İLE AÇILDI

İMİ KOLEJİ, MOĞOLLAR KONSERİ İLE AÇILDI

Bodrum Milas Karayolu üzerinde, 15.000 m2 alan üzerine kurulan İMİ Koleji açılışnı Moğollar’ın konseri ile yaptı.
Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla CHP geçmiş dönem milletvekillerinden Fevzi Topuz’un açılışa katıldığı İMİ Koleji; 16 derslikten oluşan ana ve ilkokul, 16 derslik ortaokul ve 16 derslik lise bölümlerinden oluşan toplam 48 derslikli.

imi kolejiKolejin açılış kurdelasının kesiminin ve konuşmaların ardından, Moğollar Grubu tarafından konser verildi. Grubun kurucularından Cahit Berkay, 2010 yılından vefat eden ve Bodrum Kızılağaç’ta toprağa verilen efsane davulcu Engin Yörükoğlu’na da “yıllarca beraber olduğumuz arkadaşımız Engin’e de buradan selam ediyoruz” dedi. Moğollar’ın şarkılarına katılımcılar da eşlik etti.

 

 


imi koleji2“DÜNYA İNSANI OLMAK İSTİYORUZ”

2015-2016 yılı eğitimine hazır olan ve halen kayıtların devam ettiği kolejin Eğitim Danışmanı İlter Çelik yaptığı açılış konuşmasında “çok özel ve güçlü öğretmen kadromuzla, ilimizde nitelikli öğrenciler yetiştirmeye hazırız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi. Çelik yönelttiğimiz sorulara ise “Dünya İnsanı olmak diyoruz. Unutmamalı ki Dünya, bize atalarımızdan miras kalmadı, bizler çocuklarımızdan ödünç aldık” dedi. Dershane deneyimlerden yola çıkarak İlter Çelik “Bir diğer özelliğimiz ise, öğrencilerimizin bir üst okulun giriş sınavlarında olabilecek en yüksek başarıya ulaşabilmeleri için her türlü çalışmayı yapmaktır. Bu bağlamda , hafta içinde bazı derslerde ve akşamları ile hafta sonlarında bir “dershane” gibi davranacağız. Eğitim danışmanlarımız dershanecilik deneyimi de olan kişilerdir. Hatta bu konuda bir dershaneyi de aşan yeniliklere imza atacak ve internet üzerinden evde etüd sistemiyle ,öğrencilerimize destek vereceğiz.” dedi.

 

 

imi koleji.jpg1.jpg3İNGİLİZCE VE İSPANYOLCA

Genel Müdür Denizhan Oğuz ise” proje tabanlı eğitim ve yabancı dil önceliklerimiz. Eğitimimiz Türkçe olacak elbette. Ancak İngilizce ve ikinci yabancı dil olan İspanyolca’ya o denli ağırlık vereceğiz ki, çocuklarımız okul kapısından girdikten sonra Türkçe konuşmayacaklar. Türkiye’nin belli başlı kolejlerindeki uygulama da budur zaten. Bir başka önceliğimiz ise Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik fonları vasıtasıyla öğrencilerimizin Avrupa’nın eşit koşullardaki okullarınla, öğrencileri ile  iletişime geçmelerini sağlamak. .  İyi derecede İngilizce eğitimi verdiğimiz öğrencilerimizi Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programlarına sokacağız. Onlarla ortak proje çalışmaları yapacaklar. Öğrenci ve öğretmen değişim programlarıyla, hem öğrencilerimizin ve hem de öğretmenlerimizin, farklı kültür ve düşüncelere saygıyı ve iletişimin önemini kavramalarına yardımcı olacağız. Kısacası hep birlikte EQ muzu yükselteceğiz.” dedi.

imi koleji.jpg1

TARIM DA VAR

16 derslikten oluşan ana ve ilkokul, 16 derslik ortaokul ve 16 derslik lise bölümlerinden oluşan toplam 48 derslikli İMİ Koleji’nin bir başka hedefi de; tekno tarım alanlarında, daha ilkokul çağlarında çocukların toprakla tanışması, profesyonel ziraatçıların denetiminde, seracılıktan, çilek yetiştirmeye, üretilenleri toplayıp ambalajlamaya, hatta pişirmeye kadar tüm sürece dahil etmek. Ve yine, her çocuğa ait olacak bir ağaç diktirmek gibi ; insanla, doğa arasında var olan ilişkilerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak yöneticilerin hedefleri arasında. 

İMİ Koleji’ne kayıtlar devam ediyor. Kolej ana sınıflarından başlayarak, ilk-orta ve lise olarak hizmet veriyor. Anaokulu ve ilkokul dışında kayıtlar öncesi sınav yapılmakla birlikte, aynı zamanda çocukların uyumluluğunu sağlamak adına psikolog danışmanların denetiminde mülakat ta yapılıyor.

imiİMİ KOLEJİ’NİN ÖZELLİKLERİ

İMİ Koleji’nin tanıtım toplantısında yetkililer kolejin  özelliklerini  şöyle özetlediler.

*Sınıftaki öğrenci sayısı en fazla 24 olan,
* En az bir yabancı dili ( İngilizce) çok iyi öğretmeyi amaç edinen,
* İkinci bir yabancı dil ( İspanyolca) öğretimini de hedefleyen,
* Tam donanımlı Fizik, Kimya, Biyoloji , Fen ve Teknoloji ve Tasarım Laboratuvarları bulunan,
* Güçlü bir Matematik, Edebiyat ,Fizik, Kimya ve Biyoloji eğitimi veren,
* Gelişmiş Bilişim Teknolojilerine sahip ve bunun eğitimini veren,
* Her öğrencisinin spor ,sanat gibi faaliyet alanlarından en az birisi ile ilgilenmesini amaçlayan,
* Özmalı olan kampüs alanı ve binalarında hizmet veren,
* Çevre ve engelli dostu binaları olan,
* Bütün çalışanlarına ,konularıyla ilgili olarak, eğitim aldıran,
* Sınıflarda ve diğer kapalı ve açık alanlarda, öğrenci ve velilerinin en iyi şekilde hizmet almalarını sağlayacak donanımları sağlayan,
* Periyodik sağlık taramaları yapan,
* Öğrencilere ,öğrenme ve ödev yapma kolaylığı sağlayan Evde Etüd (ALS) sistemini sunan,
* Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri veren,
* Fiziksel alanları geniş,
* Etik değerlere önem veren,
* Doğaya saygılı,
* Tüm öğrencilerini, bir sonraki eğitim basamağına, bir dershane gibi en iyi koşullarda hazırlayan,
* “Özgün” Bir okuluz.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.