Anasayfa » Çevre » JEOTERMAL KAYNAK SAHALARI İHALEDE

JEOTERMAL KAYNAK SAHALARI İHALEDE

Bodrum Karaova-Yeniköy mevkii, Yaka mevkii ve Kızılağaç mevkii dahil 7 ilçede  Jeotermal Kaynak Sahaları ihale ediliyor.

Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, 13 jeotermal kaynak, doğal mineralli su ve jeotermal kökenli gaz arama ruhsat sahalarını, ‘açık teklif usulü’ ile ihale edecek.

Konuyla ilgili ilan, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Muğla’nın 7 ilçesindeki 13 jeotermal kaynak, doğal mineralli su ve jeotermal kökenli gaz arama ruhsat sahası için ayrı ayrı ihale düzenleyecek. İhaleler, 21 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 14.00 ila 16: 00 saatleri arasında, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda yapılacak. Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Karaova-Yeniköy mevkii, Yaka mevkii ve Kızılağaç mevkii, Datça ilçesinde Hızırşah mevkii, Kızlan mevkii ve Merkez mevkii, Köyceğiz ilçesindeki Kavakarası mevkii, Milas ilçesindeki Kıyıkışlacık mevkii, Ortaca ilçesinde Eskiköy mevkii, Yatağan ilçesinde Yumaklı mevkii ve Dalaman ilçelerinde bulunan sahaların muhammen bedelleri, 30 bin lira ile 100 bin lira arasında değişiyor. Şartnameler, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü’nde görülebilecek ya da bedeli karşılığında temin edilebilecek.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.