Anasayfa » Güncel » KADINLAR BU GECE SOKAKTA…ALIŞIN!!!

KADINLAR BU GECE SOKAKTA…ALIŞIN!!!

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği bu yıl iki ayrı eylem ile 14 Şubat 2016 tarihli etkinlikleri gerçekleştiriyor.

 

​ Bodrum Kadın Dayanışma Derneği 14 Şubat’ta iki ayrı eylem gerçekleştiriyor. İlk eylem bu gece 03.00’te Bodrum Belediye Meydanı’ndaki “kadın ağacı”nın altında. Derneğin duyurusu şöyle:

ALIŞIN!! KADINLAR SOKAKTA!!

Tecavüz – Taciz – Ölüm her saatte kadınlara – gece gündüz demeden – yüzünü gösteriyor! Öldürülürken edepli, ya da ahlaklı olduğumuza göre veya öldürüldüğümüz saatlere bakılarak onaylanıyor ya da mahkûm edilebiliyoruz. Tehlikeli olan karanlık, ya da sokaklar değil, erkek zihniyetin varlığı. Sokakları ne gece ne gündüz, terk etmiyoruz! Alışın Kadınlar Sokakta, günün her saati ve dakikasında. Bunun için erkek dünyasından onay beklemiyoruz. Yaşamımızı bizim kararlarımız belirliyor. Alışın Kadınlar Sokakta! 13 Şubat’ı 14 Şubat’a bağlayan gece – saat 03:00’de- Kadın Ağacının önünde buluşuyoruz.

BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ

SEVGILILER GÜNÜ SIZIN! YAŞAM HAKKI BIZIM OLSUN!

Sevgililer günü diyerek, kadın bedeni ve cinselliği, aşk üzerinden hediyeler aracılığı ile metalaştırılıyor! Kadının, aşktaki rolünün kabule doğru yönlendirildiği erkek egemen sistemi ve politikalarını kabul etmiyoruz! Çünkü biz kadınlar biliyoruz ki • aşıkken dövülüyor ve öldürülüyoruz, • aşıkken tecavüze uğruyoruz, • aşıkken hakarete ve küfürle karşı karşıya kalıyoruz, • aşıkken paramıza el konuluyor, • aşıkken sokağa atılıyoruz ve • aşıkken aşağılanıyoruz… Bütün bunlar aşk bilgisinde saklı. Bu bilgi, kadınlara itaat etmeyi, boyun eğmeyi, sessiz kalmayı ve itiraz etmemeyi öğretiyor. Tam da bu yüzden, biz kadınlar, aşkta biçilen rolümüze, bu rolde yaşayacaklarımıza itiraz ediyor, boyun eğmiyor artık susmuyor ve teşhir ediyoruz. 14 Şubat 2016 tarihinde, saat 14:00’de Marina Taksi önünde buluşuyoruz!

BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.