Anasayfa » Çevre » KAHVEHANELER MAVİYE BÜRÜNECEK

KAHVEHANELER MAVİYE BÜRÜNECEK

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtları 20 yıl ve üzerinde olan kahvehanelere ahşap masa ve sandalye tedarik edilmesi için, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında ilk olarak pilot bölge seçilen Mumcular’ın 14 mahallesinde yer alan 38 kahvehaneye 976 adet ahşap mavi sandalyenin alınması, hali hazırda kullanıldığı tespit edilen 302 sandalye ve 20 masanın maviye boyanması hedeflendi.
Bodrum’un gelenekleriyle, kültürüyle, kendine has yaşam tarzı ve insanıyla Türkiye’nin göz bebeği olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Bodrum bugün sahip olduğu tüm kazanımlarını, bu saydıklarımıza borçludur. Onları korumak ve geleceğe taşımak bizlerin temel vazifelerinden biridir. Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile yapmış olduğumuz protokolle, Bodrum mavisine sahip ahşap masa ve sandalyelerimizi, yeniden kahvehanelerimizle ve insanımızla buluşturmayı amaçladık. Böylece çevreye zararı olan plastik kullanımını azaltarak, görsel kirliliğin önüne geçmek, geleneksel masa ve sandalyemizin yeniden kullanılmasının yaygınlaşmasını istiyoruz. Pilot bölge olarak yaklaşık 15.000 nüfuslu Mumcular bölgemizi seçtik. Bu proje zaman içerisinde tüm Bodrum yarımadasında uygulanır hale gelecektir. Projede katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ederim.” dedi.
Paylaş

Bir yorum

  1. Sayın Bodrum belediye başkanı,Bodrum daki kahvehanelere düşündüğünüz bu güzellikleri bir de bu şehrin kültürüne yardımcı olmak için Heredot kültür merkezine de katkıda bulunsanız çok iyi olacak.Geçen gün konser programına gittik oradaki piyano hepimizi çok şaşırttı,koca Bodrum belediyesi doğru dürüs bir piyano alıp oraya koyamaz mı,bir de kültürel faliyetlerinin kalitesini biraz arttırmaya yardımcı olamaz mı,ilkokul çocuklarının musammereleri seviyesinde,ciddi paralar ödeyip gittiğimiz bu programda herkes hayal kırıklığıyla terk etti orayı,gerçekten Bodrum da daha kaliteli programlar izlemeye arzulu ciddi bir izleyici kitlesi var..Lütfen ilk fırsatta Oray kaliteli ciddi bir piyano almanızı rica ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.