Anasayfa » Çevre » KAMUOYU KAÇAK 30 DÖNÜM DOLGU ALANININ BOŞALTILMASINI BEKLİYOR

KAMUOYU KAÇAK 30 DÖNÜM DOLGU ALANININ BOŞALTILMASINI BEKLİYOR

Gündoğan Çetirge ( Çetilli) Burnu’nda inşaat hafriyatı ile denizi doldurarak, 30 dönümlük dolgu alanı yaratan ve kara tarafında da proje dışı kaçak binalar yapan Besa Firması’nın anlaşmalı olduğu piar şirketi tarafından, 20 Ocak tarihinde Besa A.Ş “Bodrum The Bo Viera “ projesi hakkında yapılan “Bodrum’da kaçak otel ve yapılar bir yandan yıkılırken, diğer yandan yeniden yapılıyor” başlık habere atıfta bulunarak ,bir açıklama yayınladı. Açıklamada yasa dışı 30 dönüme ilişkin yine tek kelime yer almadığı gözlerden kaçmadı. 

AÇIKLAMA

“Son Zamanlarda Görsel ve Yazılı Basın İle İnternette Çıkan Haberler’de Şirketimiz Bodrum The Bo Viera Projesi İle İlgili Olarak 2. Kısımda İzinsiz Ve Ruhsatsız Olarak İnşaata Devam Edildiği Yönünde Haberler Yer Almaktadır.
Öncelikle Belirtmek Gerekir ki; “Bodrum The Bo Viera” Projemiz İle İlgili Olarak İnşaat Sahasının Tamamında Birinci Kısımdaki İmalatların Projeye Uygun Hale Getirilmesi Dışında Hiç Bir İnşai Faaliyet Yürütülmemektedir.
Bu Kapsamda İkinci Kısımda Bulunan İş Makinası Sadece ve Sadece Birinci Kısımdaki Ulaşılamayan Yerlere Malzeme Nakli Yapmaktadır.
Basın Kurum ve Kuruluşları Başta Olmak Üzere Tüm Kamuoyuna Duyurulur.”

KAMUOYU 30 DÖNÜMÜN BOŞALTILMASINI İSTİYOR

Gündoğanlı vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının 2016 yılından bu yana, Besa Firması’nın denizi inşaat hafriyatı ile 30 dönüm doldurmasına , kıyı kenar çizgisinin değiştirilmesine, eko sistemin ve Barselona Sözleşmesi ile koruma altına alınan Posedenia Çayırlarının tahribatının önlenmesi ve geri dönülmez zararların daha fazla olmaması için açtıkları davalar sürüyor. Aynı dolgu alanı için, Maliye Bakanlığı Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü de kamu davası açmıştı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.