Anasayfa » Çevre » KAMUOYUNA DUYURU: TİLKİCİK KOYU “EPIQUE ISLAND MARİNA” ÇED RAPORU HALKA SUNULUYOR

KAMUOYUNA DUYURU: TİLKİCİK KOYU “EPIQUE ISLAND MARİNA” ÇED RAPORU HALKA SUNULUYOR

Bodrum Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda , Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan EPIQUE ISLAND MARİNA ile ilgili,  Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kabul edilen ÇED Raporu, halkın görüşüne açıldı.

Muğla Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü web sayfasında 26.07. 2018 ‘de duyurusu yapılan ÇED Raporu ile ilgili açıklama şöyle: http://mugla.csb.gov.tr/mugla-ili-bodrum—ilcesinde–duyuru-356938

MUĞLA İli BODRUM, ilcesinde Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatırımları A.Ş. tarafından yapılması planlanan EPIQUE ISLAND MARİNA projesi ile ilgili olarak hazırlanan son şekli verilen ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir. Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde MUĞLA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaat edebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.