Anasayfa » Kültür - Sanat » KARAOVALI ÇOCUKLARIN  İLK KEZ İZLEDİKLERİ TİYATRO “ÇİZMELİ KEDİ”

KARAOVALI ÇOCUKLARIN  İLK KEZ İZLEDİKLERİ TİYATRO “ÇİZMELİ KEDİ”

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2018 yılını , Pazar günü oynadıkları Çizmeli Kedi ile sonlandırdı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu “Çizmeli Kedi” 23 Aralık Pazar günü saat 14.00’te Herodot Kültür Merkezi’nde  bir kez daha çocuklarla buluştu. Her hafta farklı okullardan gelen çocukların yanı sıra, bu kez de Karaova Halk Kütüphanesi çocukları, sorumluları, öğretmenleri ve aileleri izleyiciler arasında idi. Her yaştan çocuk ve öğrencilerin olduğu grup, oyun bitiminde beğenilerini dile getirmekle kalmadılar, aynı zamanda tiyatrocu olmak istediklerini ifade ettiler. Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve tiyatrocu Hüseyin Akşen ile konuşan sorumlular, çocuklara gerekli eğitimin Mumcular’da verilmesi konusunda  görüş birliğine vardılar. Önümüzdeki günlerde bir gelerek detaylarının konuşulacağı kurslar, hem velileri hem de öğrencileri çok mutlu etti.

“İLK DEFA TİYATROYA GİTTİLER”

Karaova Halk Kütüphanesi gönüllü sorumlularından Cigdem Sari Fraser  “Karaova’da çocuk tiyatro kulübü kurulmadı ve genc yaşta çocuklarin sanatla buluşmasını çok istiyoruz. Sanat, gelişimi her bakımdan besler ,topluma faydalı ve sağlıklı  düşünen gençler yetistirmek için elele vermeliyiz. Bugün yaptığınız  davet icin çok teşekkürler. Çocuklar ilk defa tiyatro gördü  ve mutlulukları tarifsizdi.”  Dedi. Çocuklar ilk kez izledikleri tiyatrodan ayrılırken, oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Genel Sanat Yönetmeni Akşen duygularını “Bu gün, o çocukların dünyanın en güzel, en anlamlı hediyesini almış gibi sevinmelerini görmek beni çok mutlu etti. Bodrum’da tiyatroyla buluşmamış çocukların olması da içimi acıttı, bir kere daha tiyatronun büyülü gücünün neleri değiştirebileceğini gördüm ve iyi ki tiyatro yapıyoruz dedim. Evet koşullarımız yeterli değil, evet bazı imkansızlıklarımız var ama  bu ve bunlar gibi çocuklar nerelerde ve ne kadar uzakta olsalar da onlara ulaşacağız ve tiyatronun sihirli değneğini onlara dokunduracağız. Yaşasın çocuklar, yaşasın tiyatro” şeklinde dile getirdi.

Bodrum Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin ise, “Karaova gönüllüsü Çiğdem hanıma, öğretmenlerimize bu güzel çocukları bizlerle buluşturdukları için teşekkürler” diyerek, 2019 yılındaki çocuk ve büyük oyunları için takvim çalışmaları yaptıklarını, önümüzdeki günlerde Bodrum Kamuoyuna duyurulacağını ifade etti.

Duygu Cindoruk tarafından uyarlanan ve  Gülbin Yeşil’in yönettiği “Çizmeli Kedi”de; Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt,  Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz,ve  Sertaç Aydın oynuyor.

antivirüs programı

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.