Anasayfa » Kültür - Sanat » KARSANAT KONSERİ SANATSEVERLERE İYİ GELDİ

KARSANAT KONSERİ SANATSEVERLERE İYİ GELDİ

Sanatseverler “Yeni Yıl Klasik Müzik Konseri”nde Herodot Kültür Merkezi’ni tamamen doldurdular. Konser çıkışında  “ruhumuz beslendi” diyerek duygularını ifade ettiler.

Artçı Sanat Organizasyonu ile gerçekleşen “Karsanat Yeni Yıl Klasik Müzik” konseri,  ilk kez Herodot Kültür Merkezi’nin bütün koltuklarını dolduran sanatseverlerin katılımı ile gerçekleşti. 502 koltuklu salonda tek bir yerin kalmaması, sanatçıları da duygulandırarak mutlu etti.

Karsanat Derneği Başkanı mezzosoprano Esen Demirci “ülke olarak çok zor ve acılı günlerden geçiyoruz. Ancak, bu günleri aşmanın bir yolu da sanatta geçiyor. Bizlere dayatılmak istenenin aksine sanatla ruhumuzu besleyerek ayakta kalmaya çalışmalıyız. bu salonun bu kadar dolması da bunu gösteriyor zaten. Çok mutluyuz ki, sanatsever dostlarımıza bir nebze de olsa, güzel dakikalar yaşattık. Umarım onlar da aynı düşüncedelerdir.”  dedi.

BARIŞ-YAŞAM-SANAT

19.30’da başlayan konsere bir dakika kala “savaş değil barış, ölüm değil yaşam, yaşam için  sanat” anonsunun ardından, piyanist Nurser Ugan’ın solo parçası ile başladı. “İtalyan Bel Canto Ariaları, İspanyol Şarkıları ve Arjantin Tangoları”nın yer aldığı, iki bölümlük konserde mezzosoprano Esen Demirci, piyanist Nurser Ugan, keman sanatçısı Fatih Evcil sahne aldı. Konserde ayrıca Tango müziği için en özel enstrüman olan bandoneonu ile Carlos Gustavo Battistessa Bodrum’da ilk kez sahne aldı. Konserin ikinci bölümünde, tango dansları ile parçalara eşlik eden çift büyük beğeni topladı. Karsanat’ın eski başkanı mezzesoprano Gülderen Erdoğmuş’u sahneye çağıran Esen Demirci, kendisine teşekkür ederek, birlikte şarkı söylediler.

Konsere Didim’den kadın meslek edinme kursiyerlerinden 50 kadın, Didim Belediyesi’nin destekleri ile izleyici olarak katıldılar. Kadın izleyiciler Artçı Sanat ve Karsanat konukları olarak, konseri ücretsiz izlediler. K Plus Gıda tarafından hediye edilen, “çiçek kadar değerli Bodrum Mandalina Lokumu ve kolonyası” sanatçılara verildi.

Büyük beğeni alan konserin ardından, Artçı Sanat Ve Karsanat bu tür klasik müzik konserlerinin önümüzdeki aylarda da tekrarlanacağı sözünü verdiler.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.